PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA Mavi Ekran Hatası

Öncekilere göre farklı bir durum yok. Zaten @Recep Baltaş hocam da ekran kartı olabilir demişti. Ben de servisine gönderin demiştim.

Öncekilere göre farklı bir durum yok. Zaten @Recep Baltaş hocam da ekran kartı olabilir demişti. Ben de servisine gönderin demiştim.
Tamamdır hocam.
Peki hangi ekran kartı? Dahili AMD mi harici NVIDIA mı?
Hocam ekran kartıma 1080p 8x msaa stres testi yapıyorum. 15 Dakika doldu resimde 12. dakikayı paylaştım sıcaklıklar aynı şu an herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Başka arıza olup olmadığını öğrenebileceğin yazılım var mı şunu yap diyebileceğiniz bir şey varsa söyler misiniz?

Dosya Ekleri

• IMG_20211101_180528.jpg
    IMG_20211101_180528.jpg
    255,5 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Nvidia olanda hatalar gözüküyor. Dediğim gibi servisine gönderebilirsiniz.

Nvidia olanda hatalar gözüküyor. Dediğim gibi servisine gönderebilirsiniz.
Peki hocam teşekkürler.
NVIDIA olanda hatalar gözüküyor. Dediğim gibi servisine gönderebilirsiniz.

Hocam merhabalar. Kusura bakmayın sizi sürekli rahatsız ediyorum. Az önce FurMark ile 23 dakika civarında bir test yaptım ve GPU-Z programının ekran görüntüsünü aldım. NVIDIA ekran kartımın ekran görüntüsünü paylaşıyorum. Sonrasında dahili grafik birimini de test edip paylaşacağım. Kontrol edebilir misiniz?
Buyrun hocam bu da dahili grafik birimi. 12 dakika test ettim.
@Yener K.

Dosya Ekleri

• 1660Ti.png
    1660Ti.png
    3,6 MB · Görüntüleme: 19
  • radeon graphics.png
    radeon graphics.png
    3,5 MB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Testlerde sıkıntı gözükmüyor fakat alınan hatalarda gözüküyor. Dediğim gibi servisine baktırın derim. Bir de şahsen Online oyunları oynamıyorum. Fakat siz Corsair yazılımı kullanıyorsunuz. Bazı oyunlarda makro gibi işlemlerin de mavi ekran verdiğini görmüştüm. Oyunlarda bulunan Anti-Cheat yazılımları kaynaklı.

Testlerde sıkıntı gözükmüyor fakat alınan hatalarda gözüküyor. Dediğim gibi servisine baktırın derim. Bir de şahsen Online oyunları oynamıyorum. Fakat siz Corsair yazılımı kullanıyorsunuz. Bazı oyunlarda makro gibi işlemlerin de mavi ekran verdiğini görmüştüm. Oyunlarda bulunan Anti-Cheat yazılımları kaynaklı.
Cihazım içn servis başvurusunda bulundum. Tam olarak ne diyerek belirtmeliyim? Harici ekran kartını kontrol edin desem diyecek ki sen ne anlıyorsun da burada bize iş öğretiyorsun? Forumdan birisi ekran kartını baktır dedi mi demem lazım nasıl belirtebilirim çünkü gerçekten doğru düzgün ilgilenmiyorlar?

Size öyle bir şekilde hitap etme hakları yok. Ekran kartı kaynaklı sürekli mavi ekran aldığınızı belirtin. Sonuçta doğru. Oyundan atmalar da olabilir.

Sonuçta bakmaları gerekir. Dump dosyaları da bunu işaret ediyor.
Teşekkürler hocam deneyeceğim şansımı dediğiniz şekilde.
Sonuçta bakmaları gerekir. Dump dosyaları da bunu işaret ediyor.
"
Cihazımda anladığım kadarıyla harici (NVIDIA) ekran kartı kaynaklı mavi ekran hataları almaktayım. Ekran kartının donanımsal olarak detaylı test edilmesini talep ediyorum. İmkan varsa diğer tüm donanımlar da teste tabi tutulursa sevinirim.

Aynı zamanda cihazımın fanları daha önceki servis firmasında (OUNO Teknik Servis) işlem gördükten sonra tarafıma ulaştığında sürtme sesi çıkarıyordu. Bu ses bazen kesiliyor bazen tekrar gelmeye başlıyor. Cihazımın içerisindeki 2 adet fanın yenisiyle değiştirilmesini talep ediyorum. Bu işlem garanti kapsamında ya da garanti kapsamı dışında yapılabilir ücretini göndermeye razıyım. Yeter ki fanlarım yenilensin. Mümkünse eski fanların da tarafıma gönderilmesini talep ediyorum.

Son olarak cihazım 1 yılını tamamladı ve oyunlarda ısınmalar (96-97 derece) meydana geliyor. Cihazımın termal macununun özenle değiştirilmesini, soğutucu bakır bloğun kontrol edilip ısı kaynaklı şeklinde değişme varsa düzeltilmesini ya da garanti kapsamında olduğundan değiştirilmesini talep ediyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Tüm Asus çalışanlarına saygılarımı sunar iyi çalışmalar dilerim.
"

Aynen bu şekilde yazdım hocam herhangi bir eksik yoktur diye düşünüyorum.
Hocam hayırlı akşamlar.

Şu linkte ilk mesajda yaşanan sorun tam anlamıyla benim cihazımdaki sorun. Bütün konuyu okudum ve bu sorunu yaşayan bir sürü insan varmış. Cihazımı servise gönderdim ancak daha ellerine ulaşmadı hala kargo aşamasında. Benim bunu bir şekilde bildirmem gerekiyor kendilerine ama kendimi nasıl onlara dinletebilirim bilmiyorum çünkü Asus servisi kapalı kutu. Hiçbir şekilde ulaşabileceğiniz bir iletişim kanalı yok. Müşteri temsilcilerinden bıraktığınız kayıtların servise ulaşıp ulaşmadığı da belli değil.
@Yener K.
Hocam bir de şimdi size buradan minidump dosyaları paylaşıyorum sizler kontrol ediyorsunuz falan, aynı şekilde servis ile bu dosyaları paylaşsam acaba bu dosyayı açıp inceleyip bir şey anlayacak kadar bilgili insanlar var mıdır aralarında yoksa sadece sök tak işlemi yapacak kadar mı becerikliler? Var mı bir fikriniz? @Yener K.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı