PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA ve UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Tunay04

Hectopat
Daha fazla  
Bu sabah Dark Souls 3 oynarken oyun bossun ara sahnesinde dondu (tahminimce 30 35 dk oynamıştım) ve hiçbir şekilde tepki vermedi. Reset tuşuna basarak yeniden başlattım bilgisayarı sonra yine oyuna girdim ve bu sefer (tahminimce 10 15 dk oynadıktan sonra) mavi ekran verdi (page_fault_ın_nonpaged_area bu hatayı) biraz araştırdıktan sonra çoğunlukla RAM'den olduğunu öğrendim ve Memtest86 yaptım bilgisayara (bir kere daha yapıp resimleri paylaşacağım) ve hiçbir sorun yoktu biraz daha araştırdım ve HDD'den de olabileceğini öğrendim ve hddimde ölü bölge var mı diye HD Tune programını indirdim exeye çift tıklamamdan sonra (unexpected_kernel_mode_trap bu hatayı) geçen aldığımdan farklı bir mavi ekran hatası aldım. Bilgisayar yeniden açıldığında HD Tune'yi yeniden kurmaya çalıştığımda sorun çıkmadı ve şu an ölü bölge var mı diye HDD'yi scanliyor (aşağıda paylaştım).
Eklemeyi unuttuğum bir şey olmuş memtest86'yı indiriken ve nette araştırma yaparken 1 2 kere daha bilgisayar dondu ve hiçbir şekilde hiçbirşeye tepki vermedi ve restart atmam gerekti.

Minidump Klasörü (5 tane var): Minidump Dosyaları.rar

HD Tune Error Scan:

Screenshot_1.png

Bilgisayar Özellikleri :

İntel Xeon X5460 (LGA 775 modlanmış ve modlu bios indirilmiş durumda)
Asus P5G41T-M LX V2
Asus GTX750Ti 2GB (Tek fanlı versiyon)
Kllisre DDR3 2x4 8GB
Seagate Barracuda 1TB (ST1000DM010)
Dark Freezer X94RD
Fsp Hydro HD600 600W 80+ Bronze

Şimdiden yardım edenlere teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Kullandığınız USB cihazları çıkarın. Klavye ve Mouse'un portunu değiştirin.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow komutunu uygulayın.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim bilgisayarı açınca deneyeceğim.
Bu sabah Dark Souls 3 oynarken oyun bossun ara sahnesinde dondu (tahminimce 30 35 dk oynamıştım) ve hiçbir şekilde tepki vermedi. Reset tuşuna basarak yeniden başlattım bilgisayarı sonra yine oyuna girdim ve bu sefer (tahminimce 10 15 dk oynadıktan sonra) mavi ekran verdi (page_fault_ın_nonpaged_area bu hatayı) biraz araştırdıktan sonra çoğunlukla RAM'den olduğunu öğrendim ve Memtest86 yaptım bilgisayara (bir kere daha yapıp resimleri paylaşacağım) ve hiçbir sorun yoktu biraz daha araştırdım ve HDD'den de olabileceğini öğrendim ve hddimde ölü bölge var mı diye HD Tune programını indirdim exeye çift tıklamamdan sonra (unexpected_kernel_mode_trap bu hatayı) geçen aldığımdan farklı bir mavi ekran hatası aldım. Bilgisayar yeniden açıldığında HD Tune'yi yeniden kurmaya çalıştığımda sorun çıkmadı ve şu an ölü bölge var mı diye HDD'yi scanliyor (aşağıda paylaştım).
Eklemeyi unuttuğum bir şey olmuş Memtest86'yı indiriken ve nette araştırma yaparken 1 2 kere daha bilgisayar dondu ve hiçbir şekilde hiçbirşeye tepki vermedi ve restart atmam gerekti.

Minidump klasörü (5 tane var): Minidump Dosyaları.rar

HD Tune error scan:

Eki Görüntüle 764338

Bilgisayar özellikleri:

Intel Xeon X5460 (LGA 775 modlanmış ve modlu BIOS indirilmiş durumda)
ASUS P5G41T-M LX V2.
ASUS GTX750 Ti 2 GB (tek fanlı versiyon)
Kllisre DDR3 2x4 8 GB.
Seagate Barracuda 1TB (ST1000DM010)
Dark Freezer X94rd.
FSP Hydro HD600 600W 80+ Bronze.

Şimdiden yardım edenlere teşekkür ederim.

Memtest86 Sonucu:

IMG_20201204_160145.jpg

Kullandığınız USB cihazları çıkarın. Klavye ve mouse'un portunu değiştirin.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow komutunu uygulayın.

sfc /scannow buyrun uyguladım.

Screenshot_8.png

Son düzenleme:
Aşağıdaki rehbere göre crash testi yapın. Oluşan dosyayı gönderin.

Müsait olunca deneyeceğim.

Dediğinizi yaptım fakat 2. sıradaki buffer overflowla mavi ekran alamadım. Diğer hepsiyle mavi ekran aldım.

Yeni Minidump Klasörü: Yeni Minidump Klasörü.rar
Az önce bir daha mavi ekran aldım fakat bu sefer diğerlerinde farklı bir mavi ekran aldım. KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED hatasını aldım.

KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED Minidump Dosyası: KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED Minidump Dosyası.rar

Bidaha mavi ekran aldım.

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA Minidump Dosyası: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA Minidump Dosyası.rar

Son düzenleme:
Emin olmak için soruyorum bunlar programla aldıklarınız değil mi?
Az önce bir daha mavi ekran aldım fakat bu sefer diğerlerinde farklı bir mavi ekran aldım. KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED hatasını aldım.

KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED Minidump Dosyası: KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED Minidump Dosyası.rar

Bidaha mavi ekran aldım.

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA Minidump Dosyası: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA Minidump Dosyası.rar
Bunlar da gerçekten aldıklarınız.

Belirttiğim gibiyse Vanguard'ı bir süreliğine kaldırın.

Aşağıdaki rehberleri sırayla uygulayın.

Geri
Yukarı