Pahalı gitar, ucuz amfi vs ucuz gitar, pahalı amfi

Satisfying

Decapat
Yer
Ankara
Selam, günümüz Türkiye şartlarında bildiğiniz üzere gitara başlayan çoğu kişinin bütçesi genelde $250-$300 doları geçemiyor. Bu da çoğu kişiyi sıfır yerine ikinci el gitar ve amfi almaya zorluyor.

Benim şu an bütçem 2200 TL. Burada biraz ikilemde kaldım. Bulduğum ikinci el ilanlar şu şekilde:

Cort Viva Gold II - 1700 TL - bu gitarın kore yapımlarında lisanslı Floyd rose bulunuyorken, Endonezya yapımlarında double-locking diye bir sistem kullanılmış. Akort kaçırma sorunu olabilir.

Ibanez Rg321Ex - 1700 TL.

Schecter Omen Solo 6 - 1700 TL.

Yukarıdaki gitarlardan birini alırsam 400-500 TL'lik bir Fender Frontman alacağım büyük ihtimalle.

Peavey Predator Plus Exp - 1400 TL.

Schecter Sgr C-1 - 1300 TL.

Schecter Sgr Sunset - 1000 TL.

Cort Z42 - bu gitarla ilgili pek çok olumlu yorum gördüm. Ayrıca bir çift aktif manyetiğe sahip. - 1000 TL.

Ibanez SA120 - 1200 TL - ıbanez sa serisiyle ilgili pek bir bilgim yok maalesef. Satıcı Türkçe bilmiyormuş.

Yukarıdakilerden birisini alırsam amfi olarak Marshall Mg15Fx almayı planlıyorum. (Ya da aynı fiyata blackstar veya line 6)

Sorum şu şekilde: Sizce bütçemin büyük birçoğunluğunu gitara yatırıp, geri kalan paraya amfi mi almalıyım yoksa gitar ve amfi bütçesini dengelemeli miyim? Ayrıca bu ilandaki gitarlardan hangisini almalıyım? Eğer 1700 TL civarında bir gitar alırsam bu sefer amfim kötu olacak. Bu, çalışmamı çok etkiler mi?

Pahalı gitar, ucuz amfi seçilmeli. Gitar her zaman senin için motivasyon kaynağıdır, unutma. Gitarınla her yere çıkacaksın. Amfiye aslında gerek bile yok, bilgisayardan ses alabilirsin.
Technopat Sosyal, bu konular için elverişli değil, Turkrock'ta bu işlere yıllarını verenler mevcut. Ben orada da üyeyim :).
Gelelim önerilere,
SX Strat, Letgo'da 550₺, seni hiç üzmez. Bizzat bende var, eğer efekt pedalın varsa Humbucker sesini alırsın, ama o doygunluğu alır mısın bilemem. Link.
Eğer bu gitarın sorununu öğrenirsen gerçekten güzel, Epiphone Les Paul Standart, fiyatı harika ama masrafı nedir bilmiyorum. Link.
Yeni başladıysan Floyd Rose köprüden uzak durmanı tavsiye ederim. Normal tremolo ve sabit köprü iş görür.

Son düzenleme:
Turkrock'ı bende takip ediyordum bir süredir, orada da bir konu açtım. :)
Sx Strat'lara daha önce pek bakmadım, bir bakacağım.
SX'e dediğin gibi bir bak, olmadı benimle iletişime geç özelden, ilan sahibinin telefon numarasını vereyim. Ben alacaktım ama almadım.

Son düzenleme:
Benim elektro gitar 3 yıl önce 2.el 175 TL'ye almıştım. Geçenler de 40 Watt bir güçlü amfi aldım. Abi acayip güzel ses çıkartıyor. Kaliteli bir sesi var yani.

Ekstra olarak Drive çok iyi sesi bozuyor. Sanırsın studio kalitesinde.
Ayrıca Bass, Middle ve Treble'da az bir şey değiştirsen bile fark ediyor.

Ve ses. Sona vermeye korkuyorum. Mahalle ayağa kalkar ve geçici sağır olabilirim diye.

Hocam elinde bilgisayarın varsa 1000 1500 liralık amfiye vereceğin para yerine 500 liralık bi ses kartiyla amfi simülatörü kullanarak daha fazla tatmin olacağını düşünüyorum. Yalnız bilgisayarda kullanmak gerçek amfi kadar pratik olmaz bunu da bilmen lazım.

Geri
Yukarı