Paket kaybı birden yükseliyor

pyrov

Hectopat
Makaleler
4
Modemden uzakta olduğum için mi Wi-Fi range extender Pro adlı modeli aldım. İnternet normalde 24Mbps odamda 3Mbps falan çekiyordu. Bununla 13Mbps civarlarına çıkıyor ama birden internet gidiyor ve ping 1000'lere kadar çıkıyor 3-4 saniyeliğine. Çözüm nasıl olabilir? Bufferbloat testi:

1659953433302.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Modemden uzakta olduğum için mi Wi-Fi range extender Pro adlı modeli aldım. İnternet normalde 24Mbps odamda 3Mbps falan çekiyordu. Bununla 13Mbps civarlarına çıkıyor ama birden internet gidiyor ve ping 1000'lere kadar çıkıyor 3-4 saniyeliğine. Çözüm nasıl olabilir? Bufferbloat testi:

Eki Görüntüle 1478323

Normal Wi-Fi güçlendiricilerde bu tarz sorunlar olmakta zaten.

bende bundan birkaç yıl önce Wİ-Fİ bağlantısı üzerinden oyun oynuyordum sürekli loss ping yükselip düşüşü gibi benzeri sorunlar yaşadım ve suçu hep Türk Telekom'a attım hep sorun sizde demişlerdi haklılarmış şuan cat-6 kablo kullanıyorum sıfır sorun modeme uzak mesafedeyim.

Eki Görüntüle 1478323

Geri
Yukarı