Pakistan papağanı mı Sultan papağanı mı?

Sultan önermiyorum tam 6 yıldır konuşturmak için çabaladım ama bir çıt bile konuşmadı. Ama ölen kuşum Sultandı ve konuşuyordu. Ben olsam Pakistan alırım bazen değişiklik iyidir.

Bence bu konuda öneri istemek yanlış bu tamamen sana kalmalı sonuç olarak bilgisayar almıyorsun fakat yinede öneri istiyorsan ben Sultan papağını alırdım çok tatlı.
Hayır yani eğitim konusunda hangisini almalıyım. Ben pakistan papağanı almayı düşünüyorum eğitimi nasıl?

Sağlıklı beslendirmelisiniz.(Fındık,sebze vs...)
Kafes baya büyük olmalı kanat açarsa kanatları çarpmamalı en önemlilerden. Kafes küçük olunca sinirli oluyorlar diye biliyorum.
Suyu çeşme suyu olmamalı benim görüşüm.
Zaten kuşa yakın ve gerekli ortamı vaad ederseniz kuş size gelir ve yan yana olursunuz.

Sağlıklı beslendirmelisiniz.(Fındık,sebze vs...)
Kafes baya büyük olmalı kanat açarsa kanatları çarpmamalı en önemlilerden. Kafes küçük olunca sinirli oluyorlar diye biliyorum.
Suyu çeşme suyu olmamalı benim görüşüm.
Zaten kuşa yakın ve gerekli ortamı vaad ederseniz kuş size gelir ve yan yana olursunuz.
Bende bu kafes var,pakistan için uygun mudur?
Ve nasıl bir petshop seçmeliyim? İnternette evde bakan birisinden mi bulayım? Yavru erkek alacağım.

Konusmasi icin aliyorsan zaten bir yerde hata yapiyorsun demektir. Kaldi ki her papagan veya kus konusacak diye bir kaide yok.

Bu kafes muhabbet kuslari icin önerilen boyuta bile sahip degil.
Ben sultan beslemiştim bu kafeste ve gayet rahat kanat açıyordu ve çok mutluydu bu kafeste

Kanat acabilmesi kafesin gereken büyüklükte oldugu anlamina gelmiyor maalesef. Bu kafes ispinoz, hint bülbülü gibi kuslar icin uygun olabilir ama, kesinlikte sultan papagani gibi bir kus türü icin cok kücük.

Hem boyut olarak uygun degil, hem de kafes uzunlamasina gidiyor. Sultan papagani yukari dogru ucmadigina göre uzunlugundan daha cok kafesin genisligi önem tasiyor. Sultan papaganlari icin minimum 50cm x 50cm x 50cm boyutunda bir kafes gerekli. O da minimum.

Son düzenleme:
Bende bu kafes var,pakistan için uygun mudur?
Ve nasıl bir petshop seçmeliyim? İnternette evde bakan birisinden mi bulayım? Yavru erkek alacağım.
Çok küçük.
O kafeste kuş hapis olmuş gibi hissedir. Benim fikrim çift girişli kafes almanız. Ben Petshop çalışanından pazarlık yaparak 75 cm 100 Tl'ye almıştım.(Ama adam beni tanıyordu onuda ekleyeyim.)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı