Pakistan’da halk çıkan yangını ezan okuyarak söndürmeye çalıştı

xakiran

Hectopat
2 Haziran günü Pakistan’ın Karaçi kentinde çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin yaklaşık iki buçuk saat süren müdahalesi sonrası üst katlara sıçramadan ve binayı tamamen kaplamadan söndürüldü.

Ancak bu süreçte içeride yakınları olan kişiler farklı bir yönteme başvurdu. Bina çevresindekiler toplanarak yangını söndürmeye çalışmak yerine ezan okumaya başladı.

Sosyal medyada kısa sürede yayılan videoyu ilk paylaşan isim İngiltere’de yaşayan Pakistanlı Imtiaz Mahmood oldu. Mahmood, “Dün Karaçi’de Jail Chowringhee yakınlarındaki bir süpermarkette yangın çıktı. Yangını söndürmek için kolektif bir şekilde ezan okundu. Ancak işe yaramadı” ifadelerini kullandı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

2 Haziran günü Pakistan'ın karaçi kentinde çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin yaklaşık iki buçuk saat süren müdahalesi sonrası üst katlara sıçramadan ve binayı tamamen kaplamadan söndürüldü.

Ancak bu süreçte içeride yakınları olan kişiler farklı bir yönteme başvurdu. Bina çevresindekiler toplanarak yangını söndürmeye çalışmak yerine ezan okumaya başladı.

Sosyal medyada kısa sürede yayılan videoyu ilk paylaşan isim İngiltere'de yaşayan pakistanlı ımtiaz mahmood oldu. Mahmood, “dün karaçi'de jail chowringhee yakınlarındaki bir süpermarkette yangın çıktı. Yangını söndürmek için kolektif bir şekilde ezan okundu. Ancak işe yaramadı” ifadelerini kullandı.

İşe yarıyor arkadaşlar ben denedim. Akşam 8 GB RAM vardı. Gece dua ettim sabah baktığımda 16 GB RAM olmuştu. İnanmayanlara da görsel bırakıyorum. Niye 13,9 kullanılabilir diye soranlar olursa cevap vereyim. Dualarımın ulaşması için bir miktar kesinti oldu.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    1,6 KB · Görüntüleme: 84

Yeni konular

Geri
Yukarı