Çözüldü Palit RTX 2060 Super Dual fanları çok ses yapıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mrhouse

Centipat
Daha fazla  
9cm fan kullandığını belirtmişler sitede nasıl tamir edebilirim bu fanları? Aynı fandan alsam değiştiremez miyim? Fanlarn modellerini nasıl öğrenebilirim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videoda tamir ediyorlar bu şekilde fanları çıkarttım yağladım. Makine yağı kullandım fakat sesde düzelme olmadı sanki çok az yalpalıyormuş gibi ses yapıyor. Hangi yağı kullanmam lazım? Sıvı gress var fakat fanlara iyi olmaz diye düşünmüştüm. Bu arada fanların içlerini açma sebebim ekran kartını aldığım kişinin saçları uzundu hep saçları fanlara dolanmış içini açıp tek tek çıkarttım. 2 fanda toplamda 20 saç çıkartmışımdır. En ucuz şekilde ses problemini nasıl çözebilirim?
Ekstra olarak fanların hızını 29'un altına düşüremiyorum. 0'a düşmüyor MSI Afterburner'da BIOS mu atmam gerekiyor içine? Nasıl daha düşük fan hızını açabilirim?
Termal pad ölçüleri de bunlar:

Palit-GeForce-RTX-2060-SUPER-GamingPro-OC-8GB-thermal-pads.jpeg

1mm 2mm ve 2.25mm kullanılmış. Buradaki tek sorun 2.25'lik termal pad bulamıyorum 2mmlik termal pad olur mu? Termal pad olarak da şu markayı düşünüyorum miktarı yeter mi? Sizin önerebileceğniiz daha mantıkl ıbir pad var mı? https://www.amazon.com.tr/Maxtor-Yüksek-Performans-Termal-Macun/dp/B0BBRHTR5P/

1mm alma sebebim üst üste koyarak 2mm yapabildiğinizden dolayı 2mm alma ihtiyacım kalmıyor. Direkt ekran kartı üreticileride böyle pad kullanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@mrhouse Mk/w değeri düşük bir ped almanizda mantıklı değil. Termal macunu yenileyin ve hot spot sıcaklığını kontrol edin. 85 derece üstü cikmiyorsa gerek yok.

Gres yağı fanda daha iyi olur lakin rulmandan çıkarıp yaglamaniz lazım. Onu da söyleyim.
@mrhouse Mk/w değeri düşük bir ped almanizda mantıklı değil. Termal macunu yenileyin ve hot spot sıcaklığını kontrol edin. 85 derece üstü cikmiyorsa gerek yok.

Gres yağı fanda daha iyi olur lakin rulmandan çıkarıp yaglamaniz lazım. Onu da söyleyim.

Son düzenleme:
Çözüm

Çok teşekkür ederim macun ve padleri söyledim. Kartın içini açtığımda padları kontrol edeceğim iyi durumda değilse değiştireceğim yoksa diğer padler yedekde dursun diyorum.

Fanların içine gres yağı sıktım ses azaldı yalpalama sesi yok yüksek hızlarda çok daha sessiz. Termal padleri ıslak iyi durumdalar dağılma yok ondan yenilemedim. Macun değiştirdikten sonra boşta 50 derece olan kart şu an 42 derece. Macun olarak ctg9 maxtor kullandım. Makine yağına göre gress yağı fana daha iyi oldu dediğiniz gibi

Son düzenleme:
@mrhouse Palit sabit calisiyor galiba, RTX 3070 var bende de sabit yüzde 30 ile dönüyor. İşin açıkçası ben bugün macun yenileyecek olsam. Cooler Master Cryfuze ya da İD Cooling Frost X25 gibi macunlar ile değişirdim. Lakin kullandığınız macun ile de ilgili olumlu yorumlar var.

@mrhouse Palit sabit calisiyor galiba, RTX 3070 var bende de sabit yüzde 30 ile dönüyor. İşin açıkçası ben bugün macun yenileyecek olsam. Cooler Master Cryfuze ya da ID-Cooling Frost X25 gibi macunlar ile değişirdim. Lakin kullandığınız macun ile de ilgili olumlu yorumlar var.

Bende incelemere baktım iyi yorum yazanlar olmuş fiyatı çok uygun fiye şans verdim. i5 10400F kullanıyorum oraya uygulamadım 65 dereceyi geçmiyor orada da fan cuvresini en düşüğe çekmiştim. Tower cooler kullanıyorum iyi bir sonuç mu aldım bilemiyorum. Bu arada Palit gerçekten kötü yapmış bu kartın BIOS'unu 80 dereceye kadar çıkıyor.

1680212663799.png

Şöyle ayarladım. 65 dereceyi geçmeyecek en azından

Geri
Yukarı