Palit RTX 3060 Dual alınır mı?

xtrhal

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba, Inventus'tan Mech hazır sistemini alacağım ama ekran kartının Palit RTX 3060 olması kafamı karıştırdı. Sizce Palit alınır mı? Soğutma ile herhangi bir problem yaşar mıyım? Markanın performansı nasıldır veya normal RTX 3060 ile performans olarak fark var mı? Ömrü ne kadar? Sorularım bunlar cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler!

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun yıllar Palit kullandım, bir sıkıntısını görmedim. Şu anda EVGA 3070 kullanıyorum, bundan önce Palit 3060 DUAL OC kullanıyordum. Onu da 2 yıl kadar kullandım ne bir sorun ne de bir sıkıntı yaşadım. Eski bir marka, yılların markası. Rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Sisteme ufak farkla MSI veya ASUS ekleniyorsa almayın. NVIDIA tarafında en dandik kartları Palit ve alt markaları yapıyor. PCB bileşenleri ve malzeme kalitesi olarak çöp. Kaliteli bir kart almak gibi bir derdiniz yoksa, RTX 3060 olsun yeter diyorsanız alınabilir.

Sadece Zotac ve MSI yapılabiliyor ama 3060 Ti olduğundan Zotac modellerde 3500, MSI modellerdede 5000TL fark ediyor ve maalesef bütçemi aşırı dercede aşıyor.

Uzun yıllar Palit kullandım, bir sıkıntısını görmedim. Şu anda EVGA 3070 kullanıyorum, bundan önce Palit 3060 Dual OC kullanıyordum. Onu da 2 yıl kadar kullandım ne bir sorun ne de bir sıkıntı yaşadım. Eski bir marka, yılların markası. Rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Işıklandırma konusu aklıma takıldıda üzerindeki ışklandırma nasıl kontrol ediliyor?

Sistemi atın belki aynı fiyata daha iyi bir sistem bulabilirsiniz.

Mech Hazır Sistemleri - inventus Anakartta yaklaşık 670tlik bir yükseltme yapacağım. Normalde gaminggentrden pchocası GG30 sistemini alacaktım ama vade farkı koyduğundan vazgeçtim.

Sadece Zotac ve MSI yapılabiliyor ama 3060 Ti olduğundan Zotac modellerde 3500, MSI modellerdede 5000TL fark ediyor ve maalesef bütçemi aşırı dercede aşıyor.

Işıklandırma konusu aklıma takıldıda üzerindeki ışklandırma nasıl kontrol ediliyor?

Mech Hazır Sistemleri - inventus anakartta yaklaşık 670tlik bir yükseltme yapacağım. Normalde gaminggentrden pchocası GG30 sistemini alacaktım ama vade farkı koyduğundan vazgeçtim.

İlla inventus düşünmüyorsanız bu fiyata daha iyi sistemler var hatta daha ucuza bile sürekli geliyor.

Sisteme ufak farkla MSI veya ASUS ekleniyorsa almayın. NVIDIA tarafında en dandik kartları Palit ve alt markaları yapıyor. PCB bileşenleri ve malzeme kalitesi olarak çöp. Kaliteli bir kart almak gibi bir derdiniz yoksa, RTX 3060 olsun yeter diyorsanız alınabilir.

Size bunu düşündüren ne? Palit ve alt markası Gainward gayet kaliteliler. Öyle ki ASUS ve MSI'ın modellerinden daha iyi bazı modelleri.

Yeni konular

Geri
Yukarı