Palit RTX 3060 Dual overclock yapma

MachL

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi RTX 3060'a O.C yapmak istiyorum lakin referans alacağım birkaç frekans paylaşır mısınız? O frekansları hedef alarak kendim azar azar O.C yapacağım.

Hocam başkasının değerlerine göre asla hareket etme, kendi OC yapışıma göre örnek vereyim. Aç Unigine Heaven'ı, çok uğraşmayayım diyorsan kafadan 150mhz koy. Donarsa ctrl+shift+win+b kombinasyonundan sonra alt+tab ile masaüstüne döner frekans düşürürsün. Donmazsa +20mhz koyarak yavaşça artırırsın.

Hocam başkasının değerlerine göre asla hareket etme, kendi OC yapışıma göre örnek vereyim. Aç Unigine Heaven'ı, çok uğraşmayayım diyorsan kafadan 150mhz koy. Donarsa ctrl+shift+win+b kombinasyonundan sonra alt+tab ile masaüstüne döner frekans düşürürsün. Donmazsa +20mhz koyarak yavaşça artırırsın.
Bu gidişle öyle yapacağım, lakin referans isteme amacım birebir aynısını yapmak değil sadece örneklere bakmak çünkü bakıyorum kimileri, çekirdek hızını 2100'lerde kimisi 1900'lerde kullanıyor.
Benim ise 1770MHz.

Merhabalar, Palit Dual RTX 3060 Ti sahibiyim.
Oyun oynayacagım zamanlarda MSI Afterburner'ın kendi scan ettiği OC ayarlarında 2050 Core Boost clock görüyorum. Memory'leri oyun için çok arttırmaya gerek olmuyor genelde +500'lerde tutuyorum.
Benim sorum ise (yeni konu açmak istemedim çok benzer olduğu için) bu ekran kartı ile insanların rahat rahat +1000/1300 arası verdiği Memory clock ayarını +870'ten yukarı çekemedim. Sürekli crash yiyorum. Kart boşta dururken mining yaptırıyorum ancak bu durum mining performansını çok etkiliyor. Ne yapmam lazım? Power limitler ile çok oynadım, Core clock ile çok oynadım ama +900 bile veremiyorum. VRAM termal padlerini değiştirmek sorunumu çözer mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı