Palit RTX 3070'i taktıktan sonra gelen 4 kısa bip sesi

Izzmoo

Kilopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Meslek
3D
Palit RTX 3070 aldım arkadaşlar. Ekran kartını taktım ve 3 4 kere açtım ve her açtığımda 4 kisa bip sesi çıkartıyor ve susuyor. Windows açılıyor, ekran kartı dönüyor, RGB ışıkları yanıyor ve bilgisayar da yazılımsal olarak tanıyor. Cooler Master 700W 80+ PSU var. Sorun sizce PSU kaynaklı olabilir mi?

Allah Allah yani çözümü bu mu yoksa uyarı seslerini mi kapatmış oldun tam anlamadım :D
Evet CSM moduna Recep Baltaş'da yorum getirmiş forumda. Bunu söylediğin iyi oldu :)

Bana kalırsa uyarısı seslerini kapatmadık.Recep Baltaş’ın belirttiği “windows uefi kurulduysa ve ekran kartı da uefi destekliyse csm kapatılmalıdır .” Yani muhtemelen ekran kartı uefi destekli olduğu için Csm modunu kapatmamız gerekiyor. Ben bunu anlıyorum 😀

Bana kalırsa uyarısı seslerini kapatmadık.Recep Baltaş’ın belirttiği “windows uefi kurulduysa ve ekran kartı da uefi destekliyse csm kapatılmalıdır .” Yani muhtemelen ekran kartı uefi destekli olduğu için Csm modunu kapatmamız gerekiyor. Ben bunu anlıyorum 😀
Aynen hocam doğru anlamışsın. Güzel buldun valla sağolasın 😁

Aynen hocam doğru anlamışsın. Güzel buldun valla sağolasın 😁
Teşekkürler hocam😀 .Ama benim bir ufak sorunum daha kaldı şimdi.Ekran kartı çok soğukken ilk açılışta ekranda yatay akordiyon şeklinde hareketli çizgiler çıkıyor .Kart ısınana kadar 1dk sonra tamamen kayboluyor ve bunu sadece 144hz modunda yapıyor.Senin kartta karşılaştın mı hiç .Anlam veremedim. Yazılımsal mı donanımsal mı bilemiyorum.Servisle de uğraşmak istemiyorum

Bakalım hocam bende araştırıyım muhtemel durumları yazıyım. Her şeyden önce Asus destek hattını aramanı öneririm.
1- DP veya HDMI kablosunu anakarta taktığında da oluyor mu yatay çizgiler?
2- Temiz bir şekilde sürücüyü DDU programı ile silip tekrar sitesinden sürücüyü indirip yükler misin?

Benzeri forumda açılmış bir konu var buarada.

Son düzenleme:
Bakalım hocam bende araştırıyım muhtemel durumları yazıyım. Her şeyden önce Asus destek hattını aramanı öneririm.
1- DP veya HDMI kablosunu anakarta taktığında da oluyor mu yatay çizgiler?
2- Temiz bir şekilde sürücüyü DDU programı ile silip tekrar sitesinden sürücüyü indirip yükler misin?

Benzeri forumda açılmış bir konu var buarada.

Teşekkürler hocam.Öncelikle Asusu aradım.Beni servise yönlendirdi.Anakartta yalnızca hdmi var ona bağlayınca böyle bir sorunla karşılaşmıyorum .Ve yalnızca display port 144hz modunda bu sorunu yaşıyorum .Nvidia kontol panelinden 120hz çektiğimde sorun yok .Acaba monütördemi bir sıkıntı var bilemedim.

Teşekkürler hocam.Öncelikle Asusu aradım.Beni servise yönlendirdi.Anakartta yalnızca hdmi var ona bağlayınca böyle bir sorunla karşılaşmıyorum .Ve yalnızca display port 144hz modunda bu sorunu yaşıyorum .Nvidia kontol panelinden 120hz çektiğimde sorun yok .Acaba monütördemi bir sıkıntı var bilemedim.
Hocam kablodan olabilir mi? Asus bana kaliteli kablo kullanın mutlaka demişti.

(Kesin Çözüm) Arkadaşlar kart yeni bir kart olduğundan dolayı anakartın bios ayarlarından geriye dönük uyumluluk yani CSM ayarını disable devre dışı yapmanız gerekiyor
Bazı anakartlarda Security kısmında bazılarında boot menü kısmında olur
Sorun kesin olarak çözülüyor ekran kartınızı garantiye göndermenize sıkıntı çekmenize gerek kalmıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı