Pandemi sürecinde kargo firmaları sınıfta mı kaldı?

LiveUp67

Centipat
Daha fazla  
Bence kesinlikle evet 3-4 haftadır gelmeyen kargolarım var. Çok kötü durumdalar. Tabii bu durum bölgeden bölgeye değişebilir. Siz ne düşünüyorsunuz? Bu kötü gidişatın bir çözümü olabilir mi?

Bence kesinlikle evet 3-4 haftadır gelmeyen kargolarım var. Çok kötü durumdalar. Tabii bu durum bölgeden bölgeye değişebilir. Siz ne düşünüyorsunuz? Bu kötü gidişatın bir çözümü olabilir mi?

Bu durum normal çünkü pandemi dolayısıyla internetten yapılan alışverişler uçuşa geçti. Normal olarak kargolar vasat bu aralar.

Pandemi öncesinde bile çoğu kargo şirketi ucu ucuna kapasitesiyle iş yapıyordu, kapasiteyi arttırıp müşteri memnuniyetini yükseltmeyi hiçbiri önemsemiyor, nasıl olsa iş bir şekilde yapılıyor mantığıyla bakıldığından yatırımdan uzak bir şekilde işliyor sistem.

Pandemi döneminde online alışveriş daha çok patlak verdi ama şans eseri benim tecrübelerimde büyük sorunlar yaşanmadı, hatta olması gerekenden hızlı gelen bile oldu. Aslında sokağa çıkma yasaklarında trafik çok azalıyor, şehir içi dağıtımlarda bunun farkı hissedilebilir şekilde artıyor.

1 ay önce internetten kitap siparişi vermiştim. Gece 12'de. Yaklaşık 12 saat sonra gelmişti. Ancak şimdi bir daha verdim. 1 haftadır yok. Yani siparişten siparişe değişiklik gösterebilir.

İstanbul'da hiç sorun yaşamadım fakat Tokat'ta kitapçıdan kitap sipariş etmiştim 1.5 hafta sonra geldi. Ürün kargoya verildi bilgisinden sonra çok majör bir sorun görmedim. Genellikle ekspres kargoları tercih ettim. Fakat bilindik diğer markalardan da pek zarar gördüğüm söylenemez.

Bana ürünler her türlü 1 hafta içinde geldiği için gecikme olsa bile benim haberim olmuyor.

Eğer sorun olursa genellikle satıcılar geç kargoya verdiği zaman oluyor.

Geri
Yukarı