Panzerlied şarkısı HOI4'den kaldırıldı mı?

Elimin altında internet olduğunu biliyorum ve araştırdım dedim oraya fakat anlamadım bende hazır konu açılmışken sorayım dedim.

Ya kendi elinle araştırmasan bile illa bir yerde görürsün. Neden yasaklanıyor o döneme ait şarkılar dersen: Hitler 1933 yılında iktidara geliyor ve ülkedeki ekonomik ve askeri sorunları Versay (1. Dünya Savaşı'nın sonunda Almanların imzaladığı antlaşma) antlaşmasına bağlıyor. Bunun neticesinde Hitler ülkeyi 6 yılda yeniden ayağa kaldırarak bir süper güç haline getiriyor. Bunlar Versay ile yetinmeyip diğer tüm sorunları Yahudilere yüklüyor ve onları en alt ırk olarak tanımlıyorlar. Bunun sonucunda Holokost yaşanıyor ve 6 milyon Yahudi ya gaz odalarında, ya vurularak, ya da yakılarak infaz ediliyor. Almanlar tabi savaşı kaybettikten sonra akılları başlarına geliyor ve Hitler'den o günden bu güne kadar gelen bir nefret başlıyor. Bu yüzden Almanya o döneme ait marşların v.b hepsini yasaklatıyor. Mesela "SS Marschiert in Feindesland". Youtube'de zaten bulamazsın bunu da çok araştırırsan belki bazı sitelerde bulursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı