Papara Hayalet Sanal Kart güvenli midir?

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 23H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 23H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Papara kullanıcısıyım. Papara Black Card ve bir sanal kartım var. Bir de üstüne Lite Card siparişi verdim, onun da gelmesini bekliyorum.

Papara kart seçeneklerine baktığımda normal sanal kart dışında bir de Hayalet Sanal Kart olduğunu gördüm. Özelliği ise ilk alışverişten sonra tamamen kapanmasıymış. Yani tek kullanımlık bir kartmış. Kullanım amacı ise kullanıcın tamamen güvenemediği sitelerden alışveriş yaparken ana Papara kartlarını çalınmaya karşı riske atmanın önüne geçmek imiş.

Peki Papara Hayalet Sanal Kart güvenli midir? Güvenliden kastım Papara'nın kendisinin güvenilirliği değil. Papara Hayalet Sanal Kart ile alışveriş yapılan site bir şekilde bu hayalet kartın numarasından yola çıkarak ana Papara hesabındaki kartları bir şekilde öğrenebilir mi? Yoksa tamamen güvenle kullanılabilir mi?

Güvenlidir, direkt kapattığı için sorun yaşamazsınız.
Peki bir şekilde kalıntısı falan durabiliyor mu? Yani ödeme işlemini alan sistemlerde bir şekilde Papara hesabına ulaşılmasını sağlayacak bir kalıntı kalabilir mi? Yoksa tamamen mi siliniyor?

Peki bir şekilde kalıntısı falan durabiliyor mu? Yani ödeme işlemini alan sistemlerde bir şekilde Papara hesabına ulaşılmasını sağlayacak bir kalıntı kalabilir mi? Yoksa tamamen mi siliniyor?

Kart bilgileri güvenli sunucuda saklanıyordur. En fazla onlar kalır ama kartı zaten kapattığın için o bilgiler bir işine yaramaz. Ödeme yöntemini silebilirsin işin bittiğinde, garanti olur.

Papara Hayalet Sanal Kart ile alışveriş yapılan site bir şekilde bu hayalet kartın numarasından yola çıkarak ana Papara hesabındaki kartları bir şekilde öğrenebilir mi?
Hayır sanmıyorum. Günümüzde bir çok banka da hayalet sanal kart, sanal kart benzeri tek kullanımlık kartlar sunuyor. Alışveriş yaptığında girdiğin bilgiler karta aittir. Çalan en fazla kart numaranı, CVV kodunu vs. çalabilir. Ki zaten alışverişinden sonra bu kart ortadan kaybolacak. O bilgiler çalınsa da, çalınmaları bir ifade etmeyecek.

Hayır sanmıyorum. Günümüzde bir çok banka da hayalet sanal kart, sanal kart benzeri tek kullanımlık kartlar sunuyor. Alışveriş yaptığında girdiğin bilgiler karta aittir. Çalan en fazla kart numaranı, CVV kodunu vs. çalabilir. Ki zaten alışverişinden sonra bu kart ortadan kaybolacak. O bilgiler çalınsa da, çalınmaları bir ifade etmeyecek.
Çok teşekkür ediyorum. Yani sadece kart bilgileri ile Papara hesabına erişilmesi imkansız diyorsunuz. O zaman güvenle kullanabilirim. :)

Geri
Yukarı