Papara Kart ATM'den para yatırma

nightmareevil

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, yaklaşık 5 aydır papara kart kullanıyorum. Yakınımızda paparanın anlaşmalı olduğu fatura ödeme merkezi var ve orada papara karta para yüklemesi yapılıyor. Ben 5 aydır hep oradan kartıma para yükletiyorum. Fakat artık ATM'den yükletmek istiyorum ama nasıl yapacağımı hiç bilmiyorum. Bu kartı kullanan tanıdığım birisi de yok. Bana yardım edebilir misiniz? Hiç ATM kullanmadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Atmnin kart sokma bölümüne kartın sol tarafındaki çip kısmı gelecek şekilde yerleştiriyorsun. Şifre soruyor onu gireceksin sonra tuşlarla para yükleme diyeceksin ve para haznesi bölümüne parayı buruşturmadan yerleştireceksin.

Ben genelde Akbank ATM'sini kullanıyorum. Önce paparanın uygulamasından veya web sitesinden para yükleme bölümüne gel, oradan ATM'yi seç ve daha sonra yükleme yapacağın ATM'nin bankasını oradan seç. Orada sana bir IBAN verecek, daha sonra ATM'den kartsız işlemler menüsünden IBAN ile para göndermeye bas. TC'ni falan yazacaksın sonra IBAN gireceksin bu kadar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, yaklaşık 5 aydır papara kart kullanıyorum. Yakınımızda paparanın anlaşmalı olduğu fatura ödeme merkezi var ve orada papara karta para yüklemesi yapılıyor. Ben 5 aydır hep oradan kartıma para yükletiyorum. Fakat artık ATM'den yükletmek istiyorum ama nasıl yapacağımı hiç bilmiyorum. Bu kartı kullanan tanıdığım birisi de yok. Bana yardım edebilir misiniz? Hiç ATM kullanmadım.
Papara'nın sitesi/uygulamasından ATM'den kartsız işlemle yükleme kısmına gelin. Orada size yakın olan bir ATM'yi seçin ve o ATM'ye gidin. Sonra sizden (Akbank sırasıyla söylüyorum sizin ATM'de değişik olabilir) önce TC, sonra IBAN, sonra açıklama(buraya Papara numaranızı girin) sonra parayı yüklemenizi ve en son onaylamanızı isteyecek. Paranız ortalama 5-10 dk içinde hesabınıza ulaşır.

Papara'nın sitesi/uygulamasından ATM'den kartsız işlemle yükleme kısmına gelin. Orada size yakın olan bir ATM'yi seçin ve o ATM'ye gidin. Sonra sizden (Akbank sırasıyla söylüyorum sizin ATM'de değişik olabilir) önce TC, sonra IBAN, sonra açıklama(buraya Papara numaranızı girin) sonra parayı yüklemenizi ve en son onaylamanızı isteyecek. Paranız ortalama 5-10 dk içinde hesabınıza ulaşır.
Komisyon alıyor mu böyle yükleyince?

Papara'nın sitesi/uygulamasından ATM'den kartsız işlemle yükleme kısmına gelin. Orada size yakın olan bir ATM'yi seçin ve o ATM'ye gidin. Sonra sizden (Akbank sırasıyla söylüyorum sizin ATM'de değişik olabilir) önce T.C., sonra IBAN, sonra açıklama(buraya Papara numaranızı girin) sonra parayı yüklemenizi ve en son onaylamanızı isteyecek. Paranız ortalama 5-10 dk içinde hesabınıza ulaşır.

Merhaba ben T.C. numaramı girdim yaş sorunca yaşım yetersiz dedi bu yüzden ben yükleyemiyorum ne yapmalıyım.

Yeni konular

Geri
Yukarı