Papara Rezilliği

OZZ3Y

Centipat
Daha fazla  
26.12.2020 tarihinde siteye bir arkadaşımın önerisiyle ilk defa girip kaydoldum, gerekli bilgileri yazdıktan sonra hesabımı onaylamak istedim. Kimlik bilgilerimi girdikten sonra hata verdi, ek onay gerektirebileceğini düşünüp normal bir aksaklıktır diye mail attım. Bir gün sonra 27.12.2020 tarihinde kendileri tarafından şu belgeler gereklidir diye mail aldım ve bu Mail'e kimliğimi tutarken fotoğrafım ve e-Devlet'ten gerekli belgeler ile cevap verdim, bir sonraki maillerinde bana benim vermiş olduğum bilgilerle halihazırda kullanılan bir hesap olduğunu söylediler, benim öyle bir hesaba dair bilgim olmadığını sitelerine ilk defa üye olduğumu ve ilk defa hesap oluşturduğumu söyledim. Aynı gün telefon ile iletişime geçtiler. Telefonda bana söyledikleri kadarıyla tek bir kişi adına yalnızca bir hesap olabiliyor ve kişi kendi banka hesabı dışında siteye yükleme ya da çekim yapamıyor. Buraya kadar her şey güzel ancak ilk defa açtığım hesabımın onaylanmasını istediğimde zaten bir hesabımın olduğu ve benim adıma 26.06.2020 tarihinde para transferi yapıldığı söylendi. İhtimal vermemiş olmama rağmen yine de banka hesaplarımı kontrol ettim ve kesinlikle belirtilen tarihte kendi adlarına yapılmış hiçbir işlem mevcut değil, bunu kendilerine söylediğimde adıma kayıtlı tüm hesapların yasaklandığını ve tekrar açılmayacağını söylemeye başladılar. Şaka gibi iş yapıyorlar. Papağan gibi aynı şeyi tekrar ediyorlar. İki gündür bununla uğraşıyorum, pirinç tanesi kadar yol ilerleyemedim. Hiç kimse de yardımcı olmaya çalışmıyor.

Babamın iki hattı mevcut. Telefonlarından birisi üzerine nasıl yapılmış bilmiyoruz ancak hesap açılmış. Şaka gibi. Hiç tanımadığımız birinin adı var hesapta. Ve e-devletten gerekli belgelerle de gitsek iş bir yere varmıyor dediğiniz gibi papağan gibi tekrarlıyorlar. Ben kendim memnunum ancak babam adına hiç değilim. Bazı şeyler bu kadar kolay olmamalı veya bu kadar zor olmamalı. Delirme derecesine geldiğim oldu.

Hocam boşuna uğraşma benim hesaba 3 ay ara ile 50.000₺+50.000₺ para gelince hesabımı kapattılar. Gerekçe olarak güvenlik sebebiyle kapattıklarını belirttiler. Ne kadar uğraştıysam açmadılar.

Aynen öyle 500.000₺ hesaba para gelse olacakları düşünemiyorum 😀
Papara kullanmayın kullandırtmayın hocam, herkesin övdüğü tek şey şu Cashback muhabbeti falan, Tosla kartta yirmiden fazla cashback kampanyası varken Paparada sadece Youtube Premium, Spotify ve Netflix falan var, değmez. Üstüne üstünlük papara Akbank hariç işlemlerde %1+1TL kesinti yapıyor, ancak Tosla bütün ortak ATM makinelerinde 500TL ücretten daha düşük işlemlerde hiç kesinti almıyor. Akbank ATM makinelerinde ise limitsiz bir şekilde kesintisiz.

Geri
Yukarı