Papara yanlışlıkla gönderilen 50TL

Cutler

Hectopat
Yer
Fatih/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyim
Selamlar, bugün Instagram'da gördüğüm reklamda QR kod bulunmakta ve üstünde 50TL Papara kodu yazmaktaydı. Ben de Papara uygulaması üzerinden bu QR kodu okuttum ve işlem gerçekleştikten işlemin bir gönderme işlemi olduğunu öğrendim. Aynı durumda olabilecek arkadaşlar için işlemdeki alıcının ismi musta** tuf** us**, sorun oluşmaması için ismi sansürlü şekilde yazıyorum. Papara destek ekibine yazdım fakat hala dönüş alamadım, kullanıcıdan Papara profili üstünden parayı geri istedim. Herhangi bir sonuç alamazsam hukuk yolu ile dava açmam gerekir mi veya açtığıma değer mi? Bilen arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim. (Not: Instagram sanırım sonradan bu reklama ulaşılmasını engellemek adına yasakladı, bağlantıya tıklayınca reklam bulunamıyor.) Şimdiden teşekkürler.

1612103674727.png

1612104150155.png

(Okutmamanız için fotoğrafın üstüne çizikler attım :D)

Son düzenleyen: Moderatör:
Dönüş yapsalarda paranızı iade alamazsınız.Bizzat yaşadım aynı olayı , hesap şifrem çalındı ve para çekildi.100 Tl civarında bi kaybım oldu ancak ne para geldi ne de o şahsın hesabı kapatıldı.Hiç uğraşmayın ücret iadesi yapmazlar hocam

Dava açsan mahkemeyi kazansan bile avukat vekalet ücreti vs. sana ödenmiyor diye biliyorum davadan davaya değişir tabi. Ayrıca gidip geleceksin otobüsle veya arabayla orada yaptığın masraflar vs. geri ödenmez. 50 TL için değer mi bilmem ama dersen ki isterse 2000 TL gitsin bunların peşini bırakmam o zaman aç dava bence.

Bundan önce Papara'ya mail atmanı öneririm, bilgi verirler diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı