Para için sıkıştıran arkadaş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Telefonu tamir etmeden sattiysa parasini vermek mantikli dusunuldugunde haksizlik olur.
Mantıklı düşünüldüğünde de parasını vermek zorunda. Ekranı kırık telefon olduğu için daha düşük bir fiyata satmış oluyor.

@Blacksidemre
Benim arkadaşa verebileceğim tavsiye, gerekli yere parasının şu an çıkışmadığını anlatmak. Ya da verebiliyorsa, o telefonun hakkı 150 TL'dir diyecek o kadar.

Paran yok ama arkadaşı başından savuşturmak istiyorsun, o zaman ailene durumu izah edip parayı o şekil vermelisin.

Şimdi gördüm konuyu. 100TL'ye yaptırılıyormuş işte. Git 100TL'yi okulda sırada oturuyorken masanın üstüne sertçe vur. Bir daha bana selam dahi verirsen senin ağzını yüzünü patlatırım de sert bir şekilde alsın 100TL'sini siktir olup gitsin. Öyle insanın selamı dahi alınmaz.

Tam olarak bunun gibi bir şey keşfetmeye çalıştım ama nedense herkes kızgın attı bana.

Mantıklı düşünüldüğünde de parasını vermek zorunda. Ekranı kırık telefon olduğu için daha düşük bir fiyata satmış oluyor.

@Blacksidemre
Benim arkadaşa verebileceğim tavsiye, gerekli yere parasının şu an çıkışmadığını anlatmak. Ya da verebiliyorsa, o telefonun hakkı 150 TL'dir diyecek o kadar.

Paran yok ama arkadaşı başından savuşturmak istiyorsun, o zaman ailene durumu izah edip parayı o şekil vermelisin.
Vermek zorunda falan değil adam telefonu alıp fırlatmamışki hafifçe dokundum düşürdü diyor düşerendede suç var sonuçta paranın tamamını ödemesi bile saçma.

Ona parayı verecek durumunuz olmadığını söylemenizi tavsiye ederim ama buraya yazmadan önce söylemişsinizdir zaten diye düşünüyorum. Ama böyle kıt kafalı (küfür vardı sildim) sizin durumunuzun kötü olup olmamasına bakmaz tek amacı bunu yaparken gülmekir.
Söyleseniz anlamaz anlatsanız yine de ister, uğraşmayın bence, durumunuz olunca verirsiniz.

@Yiğitt35 benim mesajımda gülünecek bir şey var mıydı?

Niye böyle düşündün acaba? Mesajınıza farklı "emojiler" geleceğini bilmiyorsanız mesaj yazmayın o zaman. Ayrıca güzel teklifte bulunduğun için ve benim de bu teklifi beğendiğim için gülücük attım. Bu kadar alıngan olmayın gözünüzü seveyim ya...

Niye böyle düşündün acaba? Mesajınıza farklı "emojiler" geleceğini bilmiyorsanız mesaj yazmayın o zaman. Ayrıca güzel teklifte bulunduğun için ve benim de bu teklifi beğendiğim için gülücük attım. Bu kadar alıngan olmayın gözünüzü seveyim ya...
Alınganlık değil hocam, bazı ifade kullanmayı bilmeyen kişiler her şeye gülücük atıyorlar. Sizi onlar gibi düşündüm.
Cevaplar için teşekkürler. Mesajı yazdım. Henüz görmedi. Gördüğü zaman size dönüş yaparım. Attığım mesaj:

Kanka merhaba. Şimdi ben seninle şurada anlaşmak istiyorum. Ben sana 100 lira vereyim, üstünü de sen ekle şimdilik.

Eğer gerçekten para koparmak için yapmıyorsan paranının üstünü daha sonra eklerim. Bunun için birbirimizi kırmayalım. Son senemiz dargın geçmesin
.
Ah hocam, keşke benim dediğimi yazsaydın, ama bu mesajda fena değil.
Bizde dedik hocam ama yapacak bir şey yok. Bakalım arkadaş nasıl tepki verecek.
Bekleyelim görelim. Akşam uyarı aldım, ki bağlacını ayrı yazmaktan, o yüzden akşam 21.00 gibi mesajım yok.
Hocam, gülücük emojisi aynı zamanda kahkaha anlamı taşıdığı için, sizi onlardan düşündüm.
Ona parayı verecek durumunuz olmadığını söylemenizi tavsiye ederim ama buraya yazmadan önce söylemişsinizdir zaten diye düşünüyorum. Ama böyle kıt kafalı (küfür vardı sildim) sizin durumunuzun kötü olup olmamasına bakmaz tek amacı bunu yaparken gülmektir.
Söyleseniz anlamaz anlatsanız yine de ister, uğraşmayın bence, durumunuz olunca verirsiniz.
Yerde bulunan para olsa bile buna verme. @Blacksidemre orta yolu bulmaya çalışmış, umarım kabul eder, etmez ama daha farklı bir üslup ile konuşursa, o zaman ne yazacağına tavsiye veririz.
Sonunda beklediğim cümle. Açıkçası param olsa şu konuyu 7 sayfa konuşturtmam, direkt olarak arkadaşa parayı verir şu konuyu kapattırırdım.
Hocam, bu arkadaş para için konu açmaz. Tavsiye istiyor, ben sadece bir büyüğü olarak İBAN istedim. Eğer arkadaş para için açsaydı direk İBANI verirdi, ben 2,3 defa ısrar etmem rağmen vermiyorsa para için açmamıştır. Şayet o arkadaşının İBAN numarasını atsaydı da 250 TL atıp, açıklama kısmına daha doymadıysan, evin önüne artan yemekleri bırakıyorum yazacaktım.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı