Para nasıl biriktirilir?

ForzaX

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Hatay
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
18 yaşın altındayım ve bir bilgisayar almak için para biriktirmek istiyorum. Nasıl biriktirebilirim? Nasıl kazanabilirim? Bursluluk sınavını kazandım. Aylık yaklaşık 350 TL para alıyorum ama aileye gidiyor para.

Son düzenleyen: Moderatör:
18 yaşın altındayım ve bir bilgisayar almak için para biriktirmek istiyorum. Nasıl biriktirebilirim? Nasıl kazanabilirim? Bursluluk sınavını kazandım. Aylık yaklaşık 350 TL para alıyorum ama aileye gidiyor para.

O para senin ailene açıkla nazikçe durumu çünkü o senin eğer ailenin durumu ölecek kadar zor değilse.

Yanlış anlamışsınız, ben o aylıkta diretmiyorum, alternatif olarak nasıl kazanırım diyorum.

Biriktiremezsin maalesef. Biriktirsen bile bilgisayar alamazsın kısa sürede. Aylık 350 kenara atsan yılda yapar 4200. Burs ileriki yıllarda artarsa 5K de yıllık. Düzgün bilgisayar istiyorsan 10-15k vermen lazım. 2-3 yıl toplaman lazım. İleride bu fiyatlar her türlü daha da artacağı için 4-5 yıla kadar uzayabilir. Ailenle konuş ben paramı biriktireceğim de. Ailenin ihtiyacı varsa onlara vermen tavsiyemdir zaten durumlar berbat.
Yanlış anlamışsınız, ben o aylıkta diretmiyorum, alternatif olarak nasıl kazanırım diyorum.
😃. Çizim, grafik tasarımı, editörlük gibi şeylerden kazanabilirsin ama zor ve kendini çok fazla geliştirmen lazım en az 5 yıllık tecrübe gerek zaten.

Bankaya git ailenle altın hesabı aç. Her biriktirdiğinle gram da olsun altın al böylece birikimin nakite kıyasla daha az değer kaybeder.

Ailenin ihtiyacı varsa onlara vermen tavsiyemdir zaten durumlar berbat.
Vallahi ben de anlamıyorum artık ne yapacağımı şaşırdım kafayı yemek üzereyim. Her gün İnternetten sistem toplarım, fiyatlara bakarım, araştırırım sarı siteden 2.el sistemlere bakarım ve almak isterim. Babam yurtdışında çalışıyor
Geçtiğimiz aylarda yurtdışındaydı anneme söyledim almak istiyorum diye. Babam gelince bakarız dedi babam geldi 12 gün civarı oldu, söylüyorum baban şu anda çalışmıyor izne gelmiş cepten yiyoruz şuan şart mı diyor. Babama diyorum sabır iyidir diyor. Ben biriktireyim diyorum olmuyor. Sonra mantıklı düşünmeye çalışıyorum, bu acil değil, şuan babam yanımda, mutluyum diyorum, ama içim içimi kemiriyor. Eski Pentium DDR2 laptoptan bıktım. Ne yapacağımı bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı