Para Nasıl Biriktirilir?

nightmaretr

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar lütfen okumadan geçmeyiniz benim için önemli.

Bu bilgisayarı yaklaşık 7 yıldır kullanıyorum. Çok eskidi zaten laptop ve GeForce 610M takılı. yine de beni bu zamana kadar idare etti. her neyse konuya gelecek olursak bu sene kendi paramla hiç kimseden maddi destek almadan bilgisayar almayı düşünüyorum. Bunu inşallah başarabilirim. Bunun için de para biriktirmem gerekli. Aylık 280/300 atabilirim kumbaraya okul harçlıklarıyla bu kadar ediyor. Okulda para harcamayacağım çünkü gerek yok ve bizim okulda yemek ücretsiz yani okulun en alt katında yemekhane var isteyen sıraya girip oradan yemeğini yiyebiliyor. Benim için para biriktirme önerileriniz var mıdır daha önce bu işe girip sonrasında istediği şeyi alabilen var mı aranızda? Parayı en hızlı nasıl biriktirebiliriz? Yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada seneye yaz tatilinde çalışacağım. Okul harçlıklarıyla biriktirdiğim zaman aylık 280/300'e kadar çıkartabiliyorum. Okul sonu part time iş bulabilir miyim sizce? Lise 2 öğrencisiyim bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim <3

Okulda harcamayarak ayda 300 lira birikir. Yılda 9x300=2700tl .15 tatilde dönerciden falan iş bulabilirsen günlük en en az 20 tl olsa 15x20=300. Toplam 3000 tl. Ardından yaz tatilinde 2 ay çalışsan günlük 30 lira olsa 60x30=1800 tl. Toplam 4800 tl. İkinci el olarakta 200 tl değerinde bir şey sat. Toplam 5000 tl. Ama bu kadar basit değil. Dişini bi zahmet sıkman gerek.

Senin giderin yok zaten her türlü biriktirirsin. 80 level bir tane mage kas Knight'ta. Event'lere girersin aksam 22.00 - 23.00 arası. Sabah okulun var galiba sabah giremezsin. Bir sürü gereksiz serseri var oyunda zaten. En azından A.F.K bırakmazsın. Millet 4-5 PC sokuyor kazanırsa günü çeviriyor o şekilde. Boş charlar hep. İnsanların hakkına giriyorlar sövüyorum. Kolay değil ama, ben kaybediyorum genelde.

Okumadım ama al bi damacana aldığın maaşı dolara çevirip içine at dolana kadar zaten kesmeden çıkaramazsın.

Senin giderin yok zaten her türlü biriktirirsin. 80 level bir tane mage kas Knight'ta. Event'lere girersin aksam 22.00 - 23.00 arası. Sabah okulun var galiba sabah giremezsin. Bir sürü gereksiz serseri var oyunda zaten. En azından A.F.K bırakmazsın. Millet 4-5 PC sokuyor kazanırsa günü çeviriyor o şekilde. Boş charlar hep. İnsanların hakkına giriyorlar sövüyorum. Kolay değil ama, ben kaybediyorum genelde.
Knight oynamıyorum ya demek istediğinizi anlamadım :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı