Para nasıl hızlıca biriktirilir?

Yer
Bilmiyorum
Daha fazla  
Bu aralar yeni bir telefon almak için 4000 liraya kadar para biriktirmeyi hedefliyorum, paramı harcamamam gerektiğini biliyorum fakat en hızlı biriktirme yöntemi var mı?

Bir su bidonu al ve içinde ki suyu tencereye boşalt. Bidonun içini kurut ve sonra kapağını kapat. Kapağı içine 1 TL atabilecek şekilde kes ve açılmaması için bidona bantla. Her gün para at eninde sonunda paran birikecek. Ben bu şekilde Xbox aldım.

Ben gelir gider tablosu yaptım kendime. Kendime iyimser bir hedef koydum her ay o kadar parayı net olarak kenara atmak için. Çoğu aylar o belirlediğim miktarın üstüne bile çıkıyorum malum pandemi şartları sosyal hayat vs de kalmadı, param gittikçe birikiyor. Hedef koymak iyi bir başlangıç.

Sanırım bir 10 yıl sürmüştür :)
Dostum her gün 1 TL at demedim 1 TL geçen kapaktan her birim para geçer anlamında dedim :D. Ben haftalık harçlık biriktiriyordum yemeyip atıyordum içine ve haftada 50-60 TL atmaya başladım. Burs çektikçe 30 TL' sini attım. Babannem harçlık verdi aradı 100 TL. Ben 1200 TL civarında para topladım babamda sağolsun üstüne 400 TL koydu.
Hocam maddi durumunuz biraz fazla iyi galiba :D
Hayır hocam tam aksine kötü. Ben yemedim içmedim biriktirdim :D.

Geri
Yukarı