Para nasıl kazanılır?

Bak ben senin yaşında altın işleme yerinde çalıştım meslek edinmedim ama bana çok büyük tecrübe verdi, bu yaşlarda önemli olan tecrübe sadece işte değil hayat adına da tecrübe kazan ve kolaya kaçma.
İnsanlarla iletişim kurabileceğin bir işe gir onların tecrübelerinden faydalan ve eğitim hayatını bırakma, unutma eğitim sadece okulda olan bir şey değil.
Gidip berbere soracağım.

Bence programlama öğren. 1,5 2 senede para kazanmaya başlayabilirsiniz sanırım. Delil olarak ise bu arkadaşı örnek gösterebilirim. @oynozan
O kadarına bile gerek yok. Eğer amaç para kazanmaksa programlama için belli bir alan seçip sadece oraya yönelmek gerekir. En çok kazandıran Web programlama olacaktır tahminimce. Ben 2-3 senede sürekli farklı alanlara göz attım ve hiç para kazanma amacım olmadı. Yani anlatmak istediğim 6 ayda bile çoğu şeyi öğrenip, kendine portföy hazırlayıp iş almaya başlayabilir.

Bu arada programlamaya 1 yıl ara verdim hocam. 12. Sınıf olduğumdan böyle bir karar aldım. Sadece derslerime odaklanmak istiyorum. Gerçi bırakalı daha 1 hafta olmasına rağmen bazen aşırı derece kod yazasım geliyor ama kendimi tutuyorum.

O kadarına bile gerek yok. Eğer amaç para kazanmaksa programlama için belli bir alan seçip sadece oraya yönelmek gerekir. En çok kazandıran Web programlama olacaktır tahminimce. Ben 2-3 senede sürekli farklı alanlara göz attım ve hiç para kazanma amacım olmadı. Yani anlatmak istediğim 6 ayda bile çoğu şeyi öğrenip, kendine portföy hazırlayıp iş almaya başlayabilir.

Bu arada programlamaya 1 yıl ara verdim hocam. 12. Sınıf olduğumdan böyle bir karar aldım. Sadece derslerime odaklanmak istiyorum. Gerçi bırakalı daha 1 hafta olmasına rağmen bazen aşırı derece kod yazasım geliyor ama kendimi tutuyorum.
Ben de başlayacağım inşallah. Hocam VB.Net ile başlamayı düşünüyorum. Ne dersiniz? İkisi de aynı şeyin lacivertiymiş. Açtığım konuya öyle cevap geldi. Ama VB.Net insan diline daha yakındı sanırım. Bir de RAM hakimiyeti daha kötü idi.

Bir sürü kazanma yolu var aslında borsasından tutta freelance işlerine kadar uzuyor. Eğer az buçuk sermayen varsa borsaya bakabilirsin. Ama hiç sermayen yoksa freelance işlerine bakabilirsin. (Belirli bir yeteneğin varsa tavsiye ederim diğer türlü gerçekten zaman kaybı.) Ha ama benim hiçbir yeteneğim yok diyorsan o zaman bir markette çırak olarak çalışabilirsin.

Son düzenleme:
Ben de başlayacağım inşallah. Hocam VB.Net ile başlamayı düşünüyorum. Ne dersiniz? İkisi de aynı şeyin lacivertiymiş. Açtığım konuya öyle cevap geldi. Ama VB.Net insan diline daha yakındı sanırım. Bir de RAM hakimiyeti daha kötü idi.
Hiç kullanmadım hocam bir bilgim yok o yüzden. Visual Basic, C# ve ASP.net dillerini ben çok beğenmiyorum.

Geri
Yukarı