Paradox Interactive, Hearts Of Iron IV oyunu için yeni Blood Alone DLC'sini tanıttı

Barış antlaşması yapmak için hocam. Malum ya victory point ya da bütün başkentleri ele geçirince ancak imzalanıyor ya o bakımdan.
Ha o açıdan diyorsunuz, genelde büyük victory pointleri alınca ülke direkt teslim oluyor zaten. Ama Peace Conference'da saçma bir puanlama sistemi var yani puanlar neye göre eksik neye göre fazla kestiremiyoruz gözümüze, bu konuda umarım bir düzenleme yapmışlardır.

Barış antlaşması yapmak için hocam. Malum ya victory point ya da bütün başkentleri ele geçirince ancak imzalanıyor ya o bakımdan.
Oyundaki çoğu barış antlaşmaları, tarihe göre yapılıyor. Örneğin Paris düşünce Fransa hemen teslim olmaya başlıyor, Berlin düşene kadar Almanya düşmüyor vesaire.

Ha o açıdan diyorsunuz, genelde büyük victory pointleri alınca ülke direkt teslim oluyor zaten. Ama Peace Conference'da saçma bir puanlama sistemi var yani puanlar neye göre eksik neye göre fazla kestiremiyoruz gözümüze, bu konuda umarım bir düzenleme yapmışlardır.
Savaşa en çok katkısı olan, en çok puanı alıyor hocam.

Savaşa en çok katkısı olan, en çok puanı alıyor hocam.
Onu biliyorum demek istediğim şey saçma sapan bir şekilde puan kullanımı var. Mesela 3K puanınız var 2,5K puanı harcayarak bölgeleri alıyorsunuz ama 3K'ya tamamlayamıyorsunuz. Halbuki daha 500 puan ile alınabilecek yerler varken puan yokmuş gibi davranıyor oyun.

Onu biliyorum demek istediğim şey saçma sapan bir şekilde puan kullanımı var. Mesela 3K puanınız var 2, 5K puanı harcayarak bölgeleri alıyorsunuz ama 3K'ya tamamlayamıyorsunuz. Halbuki daha 500 puan ile alınabilecek yerler varken puan yokmuş gibi davranıyor oyun.

Hocam DLC'yi almadan oyundaki hangi özellikleri kullanabileceğiz? Ayrıca tahmini çıkış tarihi ne zaman?

Onu biliyorum demek istediğim şey saçma sapan bir şekilde puan kullanımı var. Mesela 3K puanınız var 2,5K puanı harcayarak bölgeleri alıyorsunuz ama 3K'ya tamamlayamıyorsunuz. Halbuki daha 500 puan ile alınabilecek yerler varken puan yokmuş gibi davranıyor oyun.
Onun sebebi, sizden sonra en çok savaşa katkısı olan birisi olmasıdır. Eğer sizin puanınıza yakın birisi varsa, puanınız ona yakınlaştığı zaman almanıza izin vermez.

Barış Konferansı modu var, sadece sizin almanıza izin veriyor. Onu kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı