Paraf TYT matematik denemeleri nasıl?

NonAlive52

Femtopat
Yer
Washington
Arkadaşlar selam,
Normalde TYT denemelerinde matematik branşında (11. sınıfa yeni geçtim) 30 net civarında yapıyorken parafın matematik denemesinde 22´ ye düştüm sizce normal mi bu durum? Telif olduğu için sorularını atamıyorum ama sizce de biraz abartı değil mi bu sorular? Parafın kurumsal denemesinde de matematiğim 18 civarıydı nasıl bu paraflar? Düşüncelerinizi merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam moral bozmayın devam edin. Ben yıl içerisinde çözdüğüm denemelerden çok daha iyi yaptım YKS de matematiği. Okulda ve kursta olan matematik hocam bulunduğum şehirde dershanelerde bayağı aranan bir isim ve çoğu soruya kolay, çocuk oyuncağı, soru mu bu gibi şeyler söyler. Bu hocam yeri geldiğinde bazı yayınların denemelerine söver, gereksiz zor vb. diye.
Demem o ki, kafanıza çok takmayın deneme yayınları abartabiliyor. 2021 YKS sonrası onlar da ne yapacağını şaşırdı.

Paraf genel olarak zor diye biliyorum. Netleriniz denemelerin kalitesine, zorluğuna göre değişecektir. Önemli olan yılmadan çalışmanız. Çalışırken de dozunda çalışın. Kendinizi aşırı şekilde yıpratmayın. Sonuçta sağlığınız daha önemli.

Selam, denemeden denemeye netinde düşüş ya da artış olabilir. Her denemenin zorluğu bir değil sonuçta. Önemli olan yanlışlarını analiz edip doğrularını öğrenmendir, aynı şey doğru yaptığın sorular için de geçerli. Belki şansa doğru yapmış olduğun soru da olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı