Paragraf soruları nasıl hızlı çözülür?

Kromish

Hectopat
Merhaba, birkaç gün önce önemli bir denemeye gireceğim diye konu açmıştım. Sizden daha önce tecrübem olmadığı için taktik istemiştim. Denemem hiç iyi geçmedi. 2 saat 45 dakika sınavın 1 saat 45 dakikasını 40 tane Türkçe sorusuna verdim. ( 1 tane kısa dil bilgisi sorusu vardı. Kalanların hepsi paragraf gibi upuzun sorulardı.) 1 saatte ise zamanım az kaldı diye strese girip 10 tane matematik 5-6 tane fen çözdüm. Mat ile fenlerin de yarısı yanlış. Şu an moralim çok bozuk. Eğer o paragraf sorularına 1 saat 45 dakika vermeseydim şu an daha iyi bir not yapabilirdim. Sizden ricam paragraf soruları nasıl daha hızlı çözülür. Yaptığım şeyleri buraya yazayım. İlk önce soruda sorulan şeyi okuyorum. Daha sonra metni okumaya başlıyorum. Evde paragraf soruları çözdüm daha önce. Ama neden böyle oldu bilmiyorum. Evde soruları süre tutmandan çözdüm.

Sorularım şu şekilde:

1-) Paragraf sorularını daha hızlı çözmek için bildiğiniz taktikler nelerdir?

2-) Kitap okumuşluğum neredeyse hiç yok. Okuduğumu anlamak için birden çok okuduğum zamanlar oluyor. Bunun sebebi kitap okumamakla mı ilgilidir yoksa odaklanmayla mı ilgilidir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kitap okumak paragraf sorularını daha kolay çözmene tabii ki yardımcı olur ama odaklanma problemin varsa bunun da üstüne gitmelisin, çok kitap okumak da bazen yetersiz kalıyor. Kitap seçimi de seviyeye uygun olmalı en zor kaynaktan başlamak yerine kolay orta zor olarak gitmek daha mantıklı. Evde de süre tutarak çözmek hızını arttırır.

Geri
Yukarı