Paragraf sorularında dikkatim dağılıyor

Tibet Ulubey

Kilopat
Makaleler
24
Yer
İstanbul
Üşengeçlik, dikkat dağınıklığı ve gözlük (dikkat dağıtıcı şekilde tasarımlı)
Paragraf sorularında gözüm diğer soruya gidiyor. Ve aşırı uzun olduğunu görünce bir stres, yetiştirememe korkusu sarıyor. (30 dakika süre 45 soru) bunu nasıl atlatacağız?

Son düzenleyen: Moderatör:
"Üşengeçlik, dikkat dağınıklığı ve gözlük (dikkat dağıtıcı şekilde tasarımlı)" bu kısım etiket olacak sanıyorum :)
Paragraf sorularında gözüm diğer soruya gidiyor. Ve aşırı uzun olduğunu görünce bir stres, yetiştirememe korkusu sarıyor. (30 dakika süre 45 soru) bunu nasıl atlatacağız?
Pratik yaparak, makale ve köşe yazıları okuyarak. Dakika konusu en son dikkat edilecek nokta. Çoğu soru sizi düşünmeye, bilgilerinizi kullanmaya zorlar; paragraf soruları sadece dikkat isteyen sorulardır. Cevap soruda gizlidir. Geniş çaplı düşünüp aklınıza farklı konuları getirmenize gerek yoktur.
Sakinlik, agahlık(dingin ve açık bir akıl durumu, bilgelik tam olmuyor) ve pür dikkat okunan paragrafların çözümü okuma hızınıza bağlı olarak 15-20 sn'dir.
Şimdi yaş 32 olunca bunların bir çoğunu çok rahat yapabiliyorum. Sizin yaşınız 15-16 olduğunu varsayarak konuşuyorum (yanlışım varsa düzeltmekten çekinmeyin) kanınız 100 derece ve üstünde kaynıyor. Zaten sınava giren öğrencilerin %90'ı çalışıyor yapabilecek kapasitede. O kanını kaynatmadan sakinliğini koruyanlar derece yapıyor. Onun yolu da basit: pratik.

Hocam paragraf soruları benim açımdan çözmesi çok eğlenceli, çünkü her yazıda başka bir hikaye ve bunları görmek beni mutlu ediyor. Gördüğünüzde paragraf yazılarını korkmayın, korkup kaçarsanız hiçbir şey başaramazsınız. Çünkü hedefe ulaşmanın yolu, en başta başlamaktan geçer. Sakin kalın, kitap falan okuyun metinlerin güzel olduğunu görünce zevkle çözersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı