Paragrafa ilk adım kitabı nasıldır?

Ester Hirsch

Hectopat
Yer
İsrail
Daha önce hiç Türkçe kitabı çözmedim sayısaldan olsam da TYT de Türkçe netim iyi olmalı. Bu kitap nasıldır? Bu tarz kitapları çözdükçe matematikteki problem sorularını daha kolay anlamada ve çözmemde faydası olur mu?

Dosya Ekleri

• 1652858055317.png
    1652858055317.png
    210,2 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleyen: Moderatör:
ÖSYM artık çoğu sorularda zorluyor o yüzden zor paragraf kitabıyla pratik yapmanız gerektiğini düşünüyorum. Paragraf zaten okuduğunu anlama, zamanla gelişecek bir olay o yüzden temel kitap çözmeyin derim. Önerim olarak da Bilgi Sarmal paragraf soru kitabına bakabilirsiniz.

Daha önce hiç Türkçe kitabı çözmedim sayısaldan olsam da TYT de Türkçe netim iyi olmalı. Bu kitap nasıldır? Bu tarz kitapları çözdükçe matematikteki problem sorularını daha kolay anlamada ve çözmemde faydası olur mu?
Paragraf çözmeye ben ilk bu kitapla başladım. İlk başlarda daha önce hiç çözmediğim için zorlandım, bırakmak istedim. Ama pes etmedim devam ettim ve bitirdim. Düzeyi kademe kademe artıyor ve seçtiği paragrafın konuları çok güzel hiç sıkmıyor.

Paragraf çözmeye ben ilk bu kitapla başladım. İlk başlarda daha önce hiç çözmediğim için zorlandım, bırakmak istedim. Ama pes etmedim devam ettim ve bitirdim. Düzeyi kademe kademe artıyor ve seçtiği paragrafın konuları çok güzel hiç sıkmıyor.
Konu anlatımı izlediniz mi yoksa sadece kitaptan mı gittiniz?

Daha önce hiç paragraf çözmemiş birisi kolay kitaplardan başlarsa daha iyi olur. Böyle birisi ağır sorulardan başlayınca nasıl çözebilecek soruları çok merak ettim :D

Geri
Yukarı