Paralarını alamayan işçiler eski patronuna helal etmedi

Clemandtime

Decapat
Makaleler
1
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?
Allah rahmet eylesin

Haklılar. Sabahın köründe ekmek parası kazanmak, çocuklarını okutabilmek için evden çıkıp akşam geç saatlere kadar patronlarının emri ile çalışıyorlar ve emeklerinin karşılıklarını alamıyorlar öyle mi? Bu karşıdaki kişiyi aptal yerine koymak, verdiği emeği hiçe saymaktır.

Ben olsam ben de hakkımı helal etmem, hiç mi düşünmedi o ''patron'' işçilerin emeğinin karşılığında alması gerektiği parayı?

Bu devirde ekmek parası kazanmak, evini geçindirmek, çocuklarını okutmak kolay değil; en doğrusunu yapmışlar.

Haklarını helal edip etmemeleri onların takdiridir. Ama kim olursa olsun, cenazesine gidip "etmiyorum" diye bağırmanın anlamı yok. Etmiyorsan etme zaten.
Herkes ektiğini biçer. ''Helal ediyoruz'' diyerek gitmek için, onurlu bir hayat sürdürmen gerekiyor. Ölüm bir kere gelir, işten çıkarıldığı için çocuğuna ekmek getiremeyen baba ölür ölür, dirilir.

Herkes ektiğini biçer. ''Helal ediyoruz'' diyerek gitmek için, onurlu bir hayat sürdürmen gerekiyor. Ölüm bir kere gelir, işten çıkarıldığı için çocuğuna ekmek getiremeyen baba ölür ölür, dirilir.
Okuduğunuzu anlayabiliyorsanız eğer, helal etmemeleri hakkında birşey demedim. Cenazesinde protesto yapar gibi bağırmanın anlamsızlığını dile getirdim. Yoksa hak kişinindir, ister eder ister etmez, kimse karışamaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?
Allah rahmet eylesin
ben olsam bende etmem.

Geri
Yukarı