Param Kartı Güvenli Midir?

onuraydin00

Kilopat
Arkadaşlar bugün forumlarda gezinirken param kart diye bir şey gördüm. Üstelik bu kartın yükleme ücreti yokmuş. Her ATM'lerden para yüklüyor ve para çekebiliyormuşuz. Hemen başvura tıkladığım zaman benden TC, anne ve baba adı, cep telefon numarası vs. istiyor. Sizce bu kart güvenli midir?

Büyük ihtimal güvenlidir. Büyük bir holdinge bağlı sonuçta. Hata yapacaklarını sanmıyorum.

Teşekkür ederim.[emoji5]
Ben güvenli olduğu konusunda kararsızım pek çok yerden okuduğum gördüğüm yorumlara göre fiziksel kart elimize geçmiyormuş ve müşteri temsilcisi ilgilenmiyormuş. Kullanan arkadaş varsa bilgilendirse güzel olur bende Param kart ile Papara arasında kaldım.

Ben güvenli olduğu konusunda kararsızım pek çok yerden okuduğum gördüğüm yorumlara göre fiziksel kart elimize geçmiyormuş ve müşteri temsilcisi ilgilenmiyormuş. Kullanan arkadaş varsa bilgilendirse güzel olur bende Param kart ile Papara arasında kaldım.
Kayıt sayfasını inceledim. Varsayılan olarak "Param sanal kart istiyorum." seçeneği işaretli. Ona dikkat etmeden işaretleyip, kayıt olmuşlarsa fiziksel kart talep etme hakları yok.

Türkiye'de birçok meslek kuruluşu ile anlaşmalar yapmışlar. Ayrıca Kiğılı, Yurtiçi Kargo gibi firmalarda Param Kart'a özel indirim kampanyaları gözüküyor. Bu gibi firmalar sağa sola kolay kolay indirim kampanyası yapmazlar. Ayrıca kartlarını sorunsuzca BKM Express ve Troy gibi sistemlere dahil edebiliyorlar.

Güvenilir gözüküyor.

Kayıt sayfasını inceledim. Varsayılan olarak "Param sanal kart istiyorum." seçeneği işaretli. Ona dikkat etmeden işaretleyip, kayıt olmuşlarsa fiziksel kart talep etme hakları yok.

Türkiye'de birçok meslek kuruluşu ile anlaşmalar yapmışlar. Ayrıca Kiğılı, Yurtiçi Kargo gibi firmalarda Param Kart'a özel indirim kampanyaları gözüküyor. Bu gibi firmalar sağa sola kolay kolay indirim kampanyası yapmazlar. Ayrıca kartlarını sorunsuzca BKM Express ve Troy gibi sistemlere dahil edebiliyorlar.

Güvenilir gözüküyor.
Haklısınız ama kullanıcı yorumlarina bakinca ödeme sorunları, ilgisizlik vb. durumlar var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Haklısınız ama kullanıcı yorunlarina bakinca ödeme sorunları, ilgisizlik vb. durumlar var.
Yorumu tekrar güncellemeyi unutmuştum. Param Kart'ın arkasımda duran şirketlerden TEB ve Denizbank var.

Bu arada şikayet var üzerindeki yorumları inceledim. MH ile ilgili çok fazla sorun mevcut. Ödeme sorunlaru nadir seviyede var.

Paramın reklamını instada gördüm. Kart ücreti yokmuş, aylık yıllık kullanım ücreti de yokmuş. 6 TL kurye ücretini kartla ödedim, gelirse haber ederim :)

Evet bugün sabah elime ulaştı. Geçen hafta salı günü başvurmuştum. İzlenimlerimi anlatayım,

Kart kuryeyle geldi. Banka kartı gibi teslim edildi imza karşılığı. Ama sadece teslim aldığıma dair bi imzaydı.

Zarfın içinde kartın yapışık olduğu yerin altında nasıl şifre alınacağıyla ilgili bilgi var. Dediklerini yaptım şifre geldi.

Paramın mobil uyg. girdim. Kredi kartı ile TL yükledim. hesabıma geçti hemen. Birazdan yemeğe çıkıcam. Yemeği param kartla ödemeye çalışacağım bakalım çalışacak mı :)

İnternette harcama yapabildim. harcama yaptıktan sonra işleminiz başarılı diye cebime mesaj geldi. Mesajın sonunda kart bakiyesini gösteriyor. İşin iyi tarafı işlem ücreti falan alınmamış. 20 TL attım. 5.25 TL'lik işlem yaptım. 14.75 bakiyem var şu an. Bi de BKM Express'e tanımlanabiliyormuş kart. Tanımlamayı yapmadım ama daha.

Destek merkezine yazdım sitelerinden, karttaki parayı nasıl geri alabilirim diye. bankaların ATM'lerinden geri çekilebiliyomuş. Ama ATM'de işlem ücreti var. Benim anladığım akbankın atmsine gidip garanti kartla para çekmeye çalışınca aldıkları ücret gibi. 5 TL ve çektiğin tutarın %1'i kesiliyormuş. Bunu daha denemedim.

Şimdilik bu kadar. İnceledikçe bilgi veririm yine.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı