Paran varsa orijinal al paran yoksa almaya zorlamayıp korsan indir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O metaya zaten para veremeyeceğiniz için parasını vermeden sahip olsanız da, hiç sahip olamasanız da aynı yere çıkıyor.

Opportunity cost'tan bahsetmenize gerek yok, çünkü bir oyunun kırılmasını savunmuyorum. Korsan kullananlar olmazsa oyunlar da kırılmaz gibi saçma bir argümanla da gelmemenizi isterim. Öyle bir şey olmayacak.

"O metaya zaten para veremeyeceğiniz için" --> Korsan oynayanlarin buyuk bolumu bunu gamin makinelerinde, o oyuna para verebilecekken yapan tipler. Hic burda fakir Emrah edebiyati yapma, yasadigim ulkeyi biliyorum.

"...parasını vermeden sahip olsanız da, hiç sahip olamasanız da aynı yere çıkıyor" --> Hayir cikmiyor. O urunu alsaydin, hakkini vermis olacaktin. Satin almadin, bundan ekmek yiyen insanlara hakkini odemedin ama ne hikmetse haklisin bunda sonuna kadar?

"Korsan kullananlar olmazsa oyunlar da kırılmaz gibi saçma bir argümanla da gelmemenizi isterim. Öyle bir şey olmayacak." --> Iddia etmedigim seyi curutmeye calisma bosa. (strawman)

Cidden insanlari anlamak cok zor, birilerinin emek harcayip ortaya koydugu urunu bedava sekilde somurmeye binlerce hafifletici sebep bulmuslar, tebrik ediyorum.

Korsan olarak calistirdigin o yazilimin, oynadigin oyunu yapan firmaya nasil bir masraf getirdigini bilmeden "kopyalama bedeli sifir yeaa" diyemezsin. Yazilimin Release Cycle'ina mi katildin? AR-GE'sinde mi bulundun? Sen ve senin gibiler korsan yapmasinlar diye belki 2 muhendis daha calistirmak zorunda kaldi adamlar. Bunlari bilmeden nasil "bir zarari yok" diye atip tutuyorsunuz. Bilmedigin konuda atip tutmak bu kadar kolay olmamali. ( Software release life cycle - Wikipedia)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı