Parası ödenen ürün tedarik edilemedi diye iptal edildi

Mehmet ULUDAĞ

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, Thinkvision 2K IPS panel monitörü uygun fiyat aldım, 3899 TL gibi bir fiyatla. Para karttan çekildi cuma günü fakat bugün tedarik edilemedi diye iptal edilmiş. Burada ne yapmam gerekiyor? Olmayan bir ürünü nasıl sipariş edebiliyorum? Haklarım nelerdir? Daha önce böyle bir şey yaşayan oldu mu?

Merhaba, Thinkvision 2K IPS panel monitörü uygun fiyat aldım, 3899 TL gibi bir fiyatla. Para karttan çekildi cuma günü fakat bugün tedarik edilemedi diye iptal edilmiş. Burada ne yapmam gerekiyor? Olmayan bir ürünü nasıl sipariş edebiliyorum? Haklarım nelerdir? Daha önce böyle bir şey yaşayan oldu mu?
Şahsen kendimden farklı bir şekilde örnek vereyim, Foxngame adlı siteden oyun aldım, Steam'de oyunlar zamlandı diye Foxngame satıştan kaçtı parayı günübirlik iade etti, tüketici hakem heyetine başvurdum karar Foxngame lehine çıktı. Bahane de şuydu ellerinde tedarik edebilecekleri ürün yokmuş. Şimdi sizin durumunuza gelirsek tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz ancak ellerinde ürün yoksa ve bu yüzden iptal ettilerse zaten yapılabilecek bir şey yok.
''
Satıştan kaçınma

MADDE 6 –
(1) Vitrinde, rafta, elektronik ortamda veya açıkça görülebilir herhangi bir yerde teşhir edilen malın, satılık olmadığı belirtilen bir ibareye yer verilmedikçe satışından kaçınılamaz.
(2) Hizmet sağlamaktan haklı bir sebep olmaksızın kaçınılamaz. ''
Sizin durumunuzda eğer fırsatçılık yapılıyorsa(ürünün fiyatı genel çapta arttığı için satıştan kaçıyorlarsa) hakem heyeti lehinize sonuç verebilir ancak onda da satıcı taraf bu hakem heyetinin sizin lehinize verdiği karara karşı çıkabilir, dava açılabilir, kısacası uğraş dur.

Aslında fiyatı düşük koyup paraya bir müddet el koyma gibi bir şey sezdim. IPS 2K bir monitör o fiyata bulunamazdı. Hepsiburada üzerinden techburada satıcısından aldım.

Merhaba, thinkvision 2K IPS panel monitörü uygun fiyat aldım, 3899 TL gibi bir fiyatla. Para karttan çekildi cuma günü fakat bugün tedarik edilemedi diye iptal edilmiş. Burada ne yapmam gerekiyor? Olmayan bir ürünü nasıl sipariş edebiliyorum? Haklarım nelerdir? Daha önce böyle bir şey yaşayan oldu mu?

Nereden aldınız? Aldığınız zaman sözleşmede "stok iptali hakkı saklıdır" gibi bir şey yazabiliyor.

Nereden aldınız? Aldığınız zaman sözleşmede "stok iptali hakkı saklıdır" gibi bir şey yazabiliyor.

Fakat ürün yok ise ben nasıl alabiliyorum? Alabiliyorsam ürün neden yok? THH sürecinin çok uzun ve uğraştırıcı olduğunu biliyorum. HB üzerinden yapılabilecekleri yapacağım.

Fakat ürün yok ise ben nasıl alabiliyorum? Alabiliyorsam ürün neden yok? THH sürecinin çok uzun ve uğraştırıcı olduğunu biliyorum. HB üzerinden yapılabilecekleri yapacağım.

Sizle aynı sorunu yaşan bir diğer kişi.
Şekil a üzerinde gördüğünüz gibi isterseniz siz de talep oluşturabilirsiniz.

Geri
Yukarı