Pardus 17.3 nasıldır?

KullanıcıM

Hectopat
Yer
Bursa/İnegöl
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Aldığım karar sonrası artık Windows XP'den sıkıldım ve yerli yazılımımız olan Pardus 17.3'e geçiş yapmak istiyorum. Sizce bu işletim sisteminin avantajları nelerdir nasıldır? Sizce Windows'dan Pardus'a geçilir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Linux'a geçecekseniz Pardus ile başlamamanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Nedeni sonradan Pardus'tan memnun olmayıp Linux'u eleştirecek oluşunuz. Size birkaç sistem önereyim inceleyip beğendiğinizi kullanabilirsiniz:
  • Linux Mint (Xfce, Cinnamon)
  • Lubuntu (Xfce)
  • Archman (Xfce)
  • Winbuntu (Xfce)
  • Debian (Xfce, Cinnamon veya hafif masaüstü sürümleri)
  • Robolinux (Xfce, Lxde, Cinnamon)
  • Xubuntu (Xfce)
  • Elementary OS
Bunlar en hafif ve beğeneceğiniz Linux dağıtımlardır. Özellikle Lubuntu ve Linux Mint (Xfce sürümü) en çok tavsiye edeceğim sürümlerdir. Sistem özelliklerini bilmeden Elementary veya Xubuntu hakkında bir şey diyemeyeceğim ama sisteminin ikisini de kaldıracağını düşünüyorum. Windows'a çok alışkansan da Winbuntu'yu bir deneyin derim. Bence en iyi Linux'lerden birisidir. Macbuntu da olabilir.

Öncelikle Linux'a geçecekseniz Pardus ile başlamanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Tüm linux dağıtımlarını kullandım hiç biri pardus kadar kararlı çalışmıyor. Forumlarda pardus karalayanlar hayatında bir kere pardusu kurmayanlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı