Pardus kullanılır mı?

Semih Kardaş

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Pardus işletim sistemini önerir misiniz? Ben de kullanmayı düşünmüyorum da güzelse.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özelliklerinizi yazın. Açıkçası benim denediğim ve beğendiğim bir sistem. Deneme amaçlı sanal makineye kurabilirsin.

KDE kullanmak çok hoşunuza gidiyorsa Pardus değil Pisi kullanın. Memnun kalmayacaksınız bence. ".deb" değil ".pisi" uzantısını kullanıyor. Çoğu program ".deb" olduğu için uygulama marketine yöneleceksiniz. Eğer yeterince uygulama ekledilerse ve KDE hoşunuza gidiyorsa Pisi kurun. Ancak Ubuntu'yu şiddetle tavsiye ediyorum.

KDE kullanmak çok hoşunuza gidiyorsa Pardus değil Pisi kullanın. Memnun kalmayacaksınız bence. ".deb" değil ".pisi" uzantısını kullanıyor. Çoğu program ".deb" olduğu için uygulama marketine yöneleceksiniz. Eğer yeterince uygulama ekledilerse ve KDE hoşunuza gidiyorsa Pisi kurun. Ancak Ubuntu'yu şiddetle tavsiye ediyorum.
Ubuntu'yu şiddetle tavsiye etmişsiniz ama Ubuntu, Unity masaüstünü kullanır. KDE arayüzünü kullanan Ubuntu, Kubuntu'dur. :)

Ubuntu'nun KDE arayüzünü kullandığını söylemedim zaten :D. Ubuntu'da yazılım desteği daha fazla diye biliyorum. Özellikle Ubuntu'yu bu yüzden öneriyorum. Ha evet Kali Mint gibi versiyonlar da var ama Ubuntu'nun arayüzü üstün basıyor burda da. Biraz fanboy oldum ama pisi benim için listenin en sonunda.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı