Pardus nasıl kurulur?

Cimbomlu Wassup

Centipat
Makaleler
4
Daha fazla  
Arkadaşlar malumunuz ABD, Türkiye'ye çeşitli yaptırımlar uygulamaya hazırlanıyor. Olası yaptırım tehditleri:

Bu yaptırımlar neticesinde ülkemizde bundan böyle Windows ve MAC işletim sistemlerine ulaşılamayabilir. Peki Pardus işletim sistemini nasıl kurabiliriz?

Yerli olması umurumda değil, Pardus kadar dengesiz bir işletim sistemi görmedim. Zaten bir işe yarasaydı akıllı tahtalarda kullanılırdı. Türklere ait bir dağıtım daha vardır, onu kullanırım daha iyi.
Hocam akıllı tahtalarda kullanılması dışında bir sorun yok yazınızda.

Nasıl Windows yüklüyorsanız öyle yüklüyorsunuz. Pardus yanında Pilux ve İlledelinux var yerli olan. Bir de UNİX tabanlı bir tane var ama adını unuttum ve yanlış hatırlamıyorsam o daha tam değil.

Tüm Linux dağıtımları gibi aynı şekilde kurulur. Buralarda rehberler vardı. Atarım şimdi.
Recep abi Pardus nasıl kurulur onunla alakalı bir rehber videosu çeker misin? @Recep Baltaş
Kurulumun başında "Grafik Arayüzü İle Kur" dedikten sonra gerisi diğer dağıtımlar ile aynı.
Hocam akıllı tahtalarda kullanılması dışında bir sorun yok yazınızda.

Nasıl Windows yüklüyorsanız öyle yüklüyorsunuz. Pardus yanında Pilux ve İlledelinux var yerli olan. Bir de UNİX tabanlı bir tane var ama adını unuttum ve yanlış hatırlamıyorsam o daha tam değil.
Ben kullanıldığını hiç görmedim, çoğu akıllı tahtada Win 8 var.

Geri
Yukarı