Pardus nasıldır?

emirhanakın232

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba PC eski ve bende hızlı güvenli bir işletim sistemi arıyorum. Pardus nasıldır? Her şey iner mi? Hızlı mı? Güvenli mi? Kullanılması kolay mı? Bilgi verebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önceden okulda hocamız Pardus kurmuştu tahtaya çoğu program inmiyordu ve hata veriyordu şu an ne halde bilmiyorum ben tavsiye etmem. Bir ara bayağı prim yaptılar ama fos çıktı yine. Siz en iyisi PC'niz eski ise eski bir Windows işletim sistemi kurun.

Yarıda kalmış yerli ve milli diye şişirilmiş gibime geliyor. ChromeOS ya da Arch Linux'a göz at.

Yarıda kalmış yerli ve milli diye şişirilmiş gibime geliyor ChromeOS'ya da Arch linuxa göz at.

Chrome OS daha iyi yazılımdan anlamıyosan pardusa hiç bulaşma.

Önceden okulda hocamız Pardus kurmuştu tahtaya çoğu program inmiyordu ve hata veriyordu şu an ne halde bilmiyorum ben tavsiye etmem. Bir ara bayağı prim yaptılar ama fos çıktı yine. Siz en iyisi PC'niz eski ise eski bir Windows işletim sistemi kurun.

Arkadaşlar Linux Mint ve Ubuntu nasıldır?

İlk geliştiren ekip dağıldı. Devlet tarafından desteklenmedi. Planlanan bütün devlet dairelerinin, okulların, askeriyenin Pardus kullanmasıydı. Milli işletim sistemimiz olacaktı. Olmadı :( yeni ekip tamamen Pardus adını kullanarak bir şey ortaya çıkarmaya çalıştılar. Bence olmadı ama seveni var...

Soruyu soran arkadaşa da. PC ne kadar eski? Daha hafif ve güvenilir dağıtımlar da var. Live USB ile kurmadan bakabilirsin.

İlk geliştiren ekip dağıldı. Devlet tarafından desteklenmedi. Planlanan bütün devlet dairelerinin, okulların, askeriyenin Pardus kullanmasıydı. Milli işletim sistemimiz olacaktı. Olmadı :( yeni ekip tamamen Pardus adını kullanarak bir şey ortaya çıkarmaya çalıştılar. Bence olmadı ama seveni var...

Soruyu soran arkadaşa da. PC ne kadar eski? Daha hafif ve güvenilir dağıtımlar da var. Live USB ile kurmadan bakabilirsin.

Hocam laptop Lenovo 10 12 yıllık hiç temizlenmedi bayağı eski yani arkadaşlar Ubuntu ve Linux Mint de öneriyor bunlar nasıldır acaba bana hızlı kolay oyunlarda kasmayan işletim sistemi lazım.

Zaten ülkede yerli ve milli diye yola koyulan hiçbir şey düzgün çıkmıyor boş bir projeydi biliyordum böyle olacağını.

Geri
Yukarı