Çözüldü Pardus'tan Windows'a geçmek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zargles

Decapat
Daha fazla  
Şimdi ben meraktan ve öğrenmek istediğimden Pardus'u kurdum sorunsuz bir şekilde. Şimdi de okul yüzünden tekrar Windows kurmam gerekiyor. Windows ISO dosyasını bilgisayarıma Microsoft'un resmi sitesinden indirdim ve Pardus'un disk kalıbı yazıcısı ile 16 GB'lık bir USB belleğe yazdırdım. Fakat sorun şu ki bilgisayarı kapatıp BIOS'a girdikten sonra Boot menüsünden USB belleği en üste alıyorum, F10 ile kaydedip çıkıyorum ve bilgisayar kendini yeniden başlattıktan sonra tekrar Pardus açılıyor. Sebebi nedir ve nasıl Windows 10 kurabilirim veya 8.1 veya 7 fark etmez Windows olsun yeter. Çok sevgili okul Windows uygulamalarını gerektiriyor.

Çözüm
İlginiz için teşekkürler, cd WoeUSB-ng bu komutu girince artık satırın yanında /WoeUSB-ng yazmaya başladı ve o satıra sudo pip3 install yazdığım zaman ise (ERROR: You must give at least one requirement to install (see "pip help install") şu hatayı aldım. Ne demek çeviriden baktım ama anlayamadım.
setup.py adında bir dosya var ise şu komutu girin:
Bash:
sudo python3 setup.py install
Bu iki programı nasıl kuracağım ventoy sanırım Linux'a kurulmuyormuş WoeUSB'yi komut satırından indirdim ama paket bulunamadı yazıyor. Linux için hiç bilgim yok kusura bakmayın.

Ventoy linuxa kuruluyor. Sen Pardus kullanıyordun ben sana komutları atayım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ventoy linuxa kuruluyor. Sen Pardus kullanıyordun ben sana komutları atayım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bir kaç saatimi aldı ama maalesef buda olmadı Windows 7 kurmaya çalışıyordum, videoda denilenleri yaptım ama USB den başlatıp Ventoy'un ekranı gelince Windows isosunu seçip enter diyorum ve disk kapağı açık gibi bir hata veriyor. Rufus'u kurabilseydim hiç dert kalmayacaktı.
Farklı image writer programları deniyorum hangisi sorunu çözerse artık.
Şöyle bir şey deneyeceğim; VirtualBox'u Pardus Mağazasından yükledim ve VirtualBox'a WindowsXP kuracağım. Daha sonra oradan Rufus ile Windows 7'yi USB'ye yazdıracağım.

Son düzenleme:
WoeUSB-ng'yi yüklemeyi deneyin. Buradaki adreste nasıl yükleyeceğiniz ve kullanacağınız yazılı.
Merhaba şuan VirtualBox dan deneme yapıyorum eğer buradan da olmazsa sizin dediğiniz uygulamayı deneyeceğim. Yardım için teşekkürler.
WoeUSB-ng'yi yüklemeyi deneyin. Buradaki adreste nasıl yükleyeceğiniz ve kullanacağınız yazılı.
Tekrar merhaba, sanırım yükleye bildim ama arama yerine WoeUSB yazınca bir şey çıkmıyor.
--
Şimdi ISO da hata olabilme ihtimaline karşın Windows'un resmi sitesinden Windows 8.1 indiriyorum. Bunu ventoy ile deneyeceğim. Yine olmazsa sanırım pes ediyorum.

Son düzenleme:
Bir de şunu söyleyeyim virtualbox'a WinXP kurdum ama WinXP çok eski olduğundan hem rufus'un eski sürümlerini kurmam gerekti, hem de usb yi algılıyor ama driverini kuramadığı için kullanamıyordum. virtualbox'a Win7 kurmayı denedim ama sanırım ISO bozuktu bu yüzden kurulumun sonunda Kurulum Tamamlanıyor... yazısından ileriye gidemedim 2 kere denedim ikisinde de aynı yerde kaldım. Windows 8.1 ve Ventoy ikilisinin olacağını umut ediyorum ..

Tekrar merhaba, sanırım yükleye bildim ama arama yerine WoeUSB yazınca bir şey çıkmıyor

Yüklediniz mi, yoksa sadece indirdiniz mi? Eğer yüklemediyseniz yüklemek için sırasıyla aşağıdaki komutları girin.

Kod:
sudo apt install git p7zip-full python3-pip python3-wxgtk4.0
git clone https://github.com/WoeUSB/WoeUSB-ng.git
cd WoeUSB-ng
sudo pip3 install

Yüklediniz mi, yoksa sadece indirdiniz mi? Eğer yüklemediyseniz yüklemek için sırasıyla aşağıdaki komutları girin.

Kod:
sudo apt install git p7zip-full python3-pip python3-wxgtk4.0
git clone https://github.com/WoeUSB/WoeUSB-ng.git
cd WoeUSB-ng
sudo pip3 install
İlginiz için teşekkürler, cd WoeUSB-ng bu komutu girince artık satırın yanında /WoeUSB-ng yazmaya başladı ve o satıra sudo pip3 install yazdığım zaman ise (ERROR: You must give at least one requirement to install (see "pip help install") şu hatayı aldım. Ne demek çeviriden baktım ama anlayamadım.

setup.py adında bir dosya var ise şu komutu girin:
Bash:
sudo python3 setup.py install

Çözüm

Geri
Yukarı