Paribu'da maddi zarara uğradım

iambmys9

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Samsun
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Case: Xigmatek Venom X | MBO: Asus TUF B450-PRO GAMING | CPU: AMD Ryzen™ 5 3600X , @ 3.8GHz | CPU Cooler: Stock | RAM: Crucial 16GB (2x8GB) Ballistix Sport LT Gray DDR4 @ 3000MHz | GPU: ASUS RADEON™ RX 5700XT 8GB GDDR6 @ 1905 MHz 256-bit | PSU: XIGMATEK X-POWER 650W 80+ | SSD: Kingston 480GB HyperX Fury 3D | M.2 SSD : 1 WD 240GB Sata Green M.2 SSD | Display: AOC Q3279VWFD8 |
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Evet arkadaşlar, sözde Türk firması olan Paribu'nun gerçekten yaptığı büyük saçmalık ile karşılaştım bugün. Paribu firması beni 1739TL zarara uğrattı. İnternette anlaştığım bir müşteriye ürün satacaktım. Ben kripto ile satın aldıktan sonra kendisine ürünü yollayacaktım, kripto ile aldığım içinde indirimden faydalanacaktım. Fakat her şey Paribu'nun hesabıma bloke koyması ve beni 1739TL zarara uğratması ile sonuçlandı. Paribu ile iletişime geçtiğimde hesabımın blokesinin kaldırılması için bir şeyler doldurmamı istediler doldurduktan sonra ise 3 saat içinde yanıt alamadım. Bende müşteriyi daha fazla bekletmemek adına kartla ödeyerek 1739TL zarara girdim. Hesabın gerçek sahibinin benim olduğumu doğrulamalar gerekiyormuş. Bu nasıl bir saçmalık olabiliyor gerçekten çok komik. Telefon numarama doğrulama geldi, e-posta adresime de doğrulama geldi daha nasıl bir doğrulama istiyorlar retina ve parmak izi taramasında yapalım isterseler. Türklerin yaptığı siteden de en fazla bu kadar olurdu zaten benim Paribu ile işim bitti Binance'ye geçiyorum.

1.png

Paribu sadece o degil dalgalanmalarda donup anlik para cekecekken de zarara ugratan bir alt yapiya sahip gecen sene neler cektirdi bana uzak durun.

Sistem yanlış hareket tespit ettiği için hesabı bloke etmiş ve doğrulama sağlanması gerekiyor olabilir. Size dönüş yapacaklardır, yine de saatlerce bekletiyor olmaları doğru değil.

Sistem yanlış hareket tespit ettiği için hesabı bloke etmiş ve doğrulama sağlanması gerekiyor olabilir. Size dönüş yapacaklardır, yine de saatlerce bekletiyor olmaları doğru değil.
Kendileri sizden para çekerken kim olduğunuz önemli değil. Siz almaya kalktığınızda sorunlar yaşatıyor. Rezalet bir organizasyon olduğu apaçık ortada

Evet arkadaşlar, sözde Türk firması olan Paribu'nun gerçekten yaptığı büyük saçmalık ile karşılaştım bugün. Paribu firması beni 1739TL zarara uğrattı. İnternette anlaştığım bir müşteriye ürün satacaktım. Ben kripto ile satın aldıktan sonra kendisine ürünü yollayacaktım, kripto ile aldığım içinde indirimden faydalanacaktım. Fakat her şey Paribu'nun hesabıma bloke koyması ve beni 1739TL zarara uğratması ile sonuçlandı. Paribu ile iletişime geçtiğimde hesabımın blokesinin kaldırılması için bir şeyler doldurmamı istediler doldurduktan sonra ise 3 saat içinde yanıt alamadım. Bende müşteriyi daha fazla bekletmemek adına kartla ödeyerek 1739TL zarara girdim. Hesabın gerçek sahibinin benim olduğumu doğrulamalar gerekiyormuş. Bu nasıl bir saçmalık olabiliyor gerçekten çok komik. Telefon numarama doğrulama geldi, e-posta adresime de doğrulama geldi daha nasıl bir doğrulama istiyorlar retina ve parmak izi taramasında yapalım isterseler. Türklerin yaptığı siteden de en fazla bu kadar olurdu zaten benim Paribu ile işim bitti Binance'ye geçiyorum.

Eki Görüntüle 1482304
Kripto hesaplarına sızıp milyonlarca € çalan bir sürü insan var dünya üzerinde. Özellikle 2020 boğasından sonra bayağı bir tünediler ortalığa. Borsalarda müşterisini korumak için cüzdana transferlerde özellikle ilk defa yapıyorsanız doğrulama isteyebilirler.

Binance'da durum farklı değil. Haftanın 4 günü transfer yapmam gerekiyor bazen daha fazla ve bazı haftalarda her transferimde yeniden doğrulama istiyor. Bu uygulamanın amacı insanlara iş çıkartmak değil onların parasını korumak. Paribu sevdiğim bir şirket değil çünkü sistemleri çok yavaş çalışıyor bence fakat olsun burada yanlış bir durum yok.

3 saat çok kısa bir süre. Bloke koydurduysanız hesaba olağan dışı şekilde davranmışsınız demektir. Yapacak bir şey yok geçmiş olsun.

Geri
Yukarı