Park halindeki aracın gece 4'te çekilmesi

kornoloji

Kilopat
Daha fazla  
Dün gece 3:30 sularinda uyumakla uyumamak arasindayken disaridan bir iş makinesi benzeri sesler gelmeye başladi. Odamin penceresi açik olduğu için sesler gayet net geliyor.

Başta arka apartmanin garaj kapisi sesi sandim ki basta o da açildi kapandi. Çok umursamamakla beraber 10 15 dk sonra yine ayni ses gelmeye basladi.

Belediye çalişiyor desem bu saatte olmaz. Biri asansörlü vinçle eşya taşiyor desem bu saatte kimse taşinmaz. Sinirim bozuldu iyice. Kalktim pencereden baktim sari çakar lamba işiği. Bildiğin iş makinesi bu ama görünmüyor tam.

Tam bizim sokağa bakan balkona çiktim ki ne göreyim. Karga tulumba araba çekiyorlar. Araba komşumuzun. Önde arkada araba olduğu için çekemiyorlar.

4-5 Bekçi 1-2 çekici görevlisi arabanin arka tarafini yola dogru kaktiriyorlar. Bir yandan da çekici çekiyor ufak ufak. 2 de trafikçi abi var, kenardan izliyorlar. Hoop noluyor diyesim geldi, diyemedim. İndim aşaği.

Diğer çekiciye de komşunun diğer arabasini yüklemişler. Trafikçi abilere hayirdir ne oluyor, komşumuzun bu arabalar dedim. Arabalarin hacizli olduklarini söyledi. Dedim neden gündüz değil de bu saatte çektiklerini sordum. İhbar gelmiş o yüzden ihbar saatinde müdahele ediyorlarmiş. Arabayi suçlu olarak düşün, şuan kaçak durumda olduğu için yakalamak zorundayiz dedi.

Arabanin arka tarafini ite kaka, çektire çektire çikarabildiler. Arabanin halini görünce içim gitti vallahi. Araç sahibine haber vereyim mi dedim en azindan kolay yüklenir falan. Net bir cevap alamayinca da o saatte rahatsiz etmedim.

Arabayi çekiciye yüklediler ama tam da yüklenemedi. Arabanin önü dişarida kaldi biraz. Çekici bir şey olmaz dedi gider böyle. İnşallah bir şey olmaz dedim içimden.

Eve çiktim, komşumuza mesajla bildirdim durumu.

İlk defa böyle bir duruma şahit oldum. Böyle bir olay yaşayaniniz var mi? Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Çok gördüğümüz olaylardan biri daha. Olayı bilmediğim için bunun hakkında yorum yapmayacağım ama yüce devletimizin milyar dolarlık şirket vergilerini silerken halka şahin kesilmesini doğru bulmuyorum. Ne diyim ki hani adalet?

Son düzenleme:
Çok gördüğümüz olaylardan biri daha. Olayı bilmediğim için bunun hakkında yorum yapmayacağım ama yüce devletimizin milyar dolarlık şirket vergilerini silerken halka şahin kesilmesini doğru bulmuyorum. Ne diyim ki hani adalet?
Ben olayin hukuki tarafindan çok arabanin çekilme şeklini garipsedim. Komşumuzun dediğine göre araçlar amcasinin üzerineymiş. Belki o yüzden bu şekilde çekilmiştir.

Ama trafik polisiyle konuşurken araç sahibiyle ilgili pek bilgiye sahip değil gibiydi. Sadece ihbari gelen araçlari çekmek için gelmişler gibiydi.Ya da bana ayrinti vermediler, bilemiyorum. Belki de prosedür böyledir.

Çok gördüğümüz olaylardan biri daha. Olayı bilmediğim için bunun hakkında yorum yapmayacağım ama yüce devletimizin milyar dolarlık şirket vergilerini silerken halka şahin kesilmesini doğru bulmuyorum. Ne diyeyim ki hani adalet?
Ne ara, aracın neden çekildiğini çözdünüz de suçu devletin halkı soymasına getirdiniz yahu :) Tamam ben de muhalif olmam gereken noktada fazlasıyla muhalefet sergiliyorum ancak önünü arkasını araştırmadan yorum yapmayın arkadaşlar.

Borç takan birisi de olabilir, her haciz gelen masum mu? Muhalefet, yerinde yapılmadığı sürece bir anlam ifade etmez.

Son düzenleme:
Olayı bilmediğim için bunun hakkında yorum yapmayacağım.
Ne ara, aracın neden çekildiğini çözdünüz de suçu devletin halkı soymasına getirdiniz yahu :) Tamam ben de muhalif olmam gereken noktada fazlasıyla muhalefet sergiliyorum ancak önünü arkasını araştırmadan yorum yapmayın arkadaşlar.

Borç takan birisi de olabilir, her haciz gelen masum mu? Muhalefet, yerinde yapılmadığı sürece bir anlam ifade etmez.
Galiba yazdığı okumamışsınız. Ben bu olayla ilgili yorum yapmayacağımı çünkü olayın içeriğini bilmediğimi söylemişim zaten. Diğer yorumum genel bir serzeniş. Yalansa yalan deyin? Çiftçinin, esnafın, vatandaşın borcu oldu mu şahin, milyar dolarlık şirketlerin borcu oldu mu kuzu olmuyorlar mı? Milyarlaca borcu tek kalemde silmiyorlar mı? Bunu ifade ettim sadace.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı