Parmak ucum koptu

Arkadaşımın babası makinelerin bakımı yapılmadığı için iki parmağını ortadan kopardı. 2 milyon liralık tazminat davası açıldı. Mahkeme 253.000 lira uygun gördü. Üst yargılara taşıdılar.

Ne alırsam kardır mantığıyla dava açacağım, yapacak bir şey yok. Benim de %90 makine hatası.

Küçükken benzer bir olay başıma gelmişti; jiletli tele orta parmağımı takınca uç kısmı hilal şeklinde kesilip koptu sadece küçük bir deri parçası tutuyordu, dikiş bile atmadılar sadece sarıldı.

Şuan o kısım normal şekilde hissedebiliyor fakat o kopan parçayla parmağımın birleşme kısmında oluşan yara izi normalden biraz daha hisli garip bir şekilde.

Küçükken benzer bir olay başıma gelmişti; jiletli tele orta parmağımı takınca uç kısmı hilal şeklinde kesilip koptu sadece küçük bir deri parçası tutuyordu, dikiş bile atmadılar sadece sarıldı.

Şu an o kısım normal şekilde hissedebiliyor fakat o kopan parçayla parmağımın birleşme kısmında oluşan yara izi normalden biraz daha hisli garip bir şekilde.

Geçmiş olsun küçükken iyileşme şansı daha fazla oluyormuş, inşallah iyileşir benim de. Kardeşimin de dirseği kırılmıştı serçe parmak ve yanındaki parmaktaki hisleri gitmişti, bir seneyi buldu geri gelmesi ama geldi. Bana geri gelir gibi geliyor.

Ben anlamadım, "şu anda iyice kurudu karardı" demişsiniz, sonra da "fotoğraflar bir hafta öncesinden, şu an o morluklar yok" yazmışsınız. Şu an parmağınız siyah mı değil mi? Şu anki halinin fotoğrafını atabilir misiniz?

En son ne zaman gördü doktor sizi? Attığınız parmak dokusunun canlı olmasının imkanı yok gibi duruyor, durum böyleyse ölü doku parmağınızın, elinizin hatta kolunuzun kalanının enfekte olup ölmesine neden olabilir.

Bu halini doktor görüp de normal dediyse tamam ama dikildikten sonra hiç kontrole gitmediyseniz hemen şu an mutlaka gitmelisiniz.

Çok geçmiş olsun.

Ben anlamadım, "şu anda iyice kurudu karardı" demişsiniz, sonra da "fotoğraflar bir hafta öncesinden, şu an o morluklar yok" yazmışsınız. Şu an parmağınız siyah mı değil mi? Şu anki halinin fotoğrafını atabilir misiniz?

En son ne zaman gördü doktor sizi? Attığınız parmak dokusunun canlı olmasının imkanı yok gibi duruyor, durum böyleyse ölü doku parmağınızın, elinizin hatta kolunuzun kalanının enfekte olup ölmesine neden olabilir?

Bu halini doktor görüp de normal dediyse tamam ama dikildikten sonra hiç kontrole gitmediyseniz hemen şu an mutlaka gitmelisiniz.

Çok geçmiş olsun.

Kopan kısım aynı renkte, parmağın geri kalanından morluklar vardı onlar geçti. Kirde olabilir onlar bilmiyorum. Doktor gördü bu halini kangren riski yok diye kendisi söyledi o yüzden rahatım bir haftadır falan görmüyor yarın tekrar gideceğim yanına.

Yaşandı (!) geçmiş olsun hocam. Umarım en kısa sürede iyileşir.
Sağol da, ironi ne alaka anlamadım?

Merhaba, 2 hafta önce bir iş kazası geçirdim, sol orta iki parmak ucum tırnağın çok az ilerisinde koptu. Ameliyat oldum. Dümdüz yerine dikildi cerrahi bir işlem olmadı. 2. haftasındayım şu anda iyice karardı ve kurudu. İnanılmaz sert. Bu tarz bir olay yaşayan ve süreci anlatabilecek biri var mı? Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Edit: Moderatör arkadaş tamam başlığı düzeltirsinde "parmak ucum koptu" ne ya?

Yani yaşamadan bilemem ama yine iyi durumdasınız bence. Bir arkadaşım parmağını kapı arasına sokup kapıyı hızlıca çarptığında parmağının yarısı parçalanmıştı. Çok feci bir durum ama durumu şu an gayet iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı