Parola kaldırmak

Mike Toreno

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.
Bilgisayarı açıyorum ve [oturum açma] yazısına tıklayıp bilgisayarı açıyorum. Çözümü nedir? Bilindik çözümler işe yaramıyor. Resimde de göründüğü gibi temel çözüm yok.
Bilgisayar özelliklerim;
Intel i5 4200M.
Intel HD Graphics 4600.
4 GB RAM.

Başlat menüsüne "netplwiz" yazıp Enter'a bas. Çıkan seçeneklerden şifreyi kaldırabilirsin.

O hesabımın olduğu PC şu anda sorunlu. Ben buradan cevap vereyim.
Oradan yapmayı denemeden buraya yazar mıydım? Oradan yaptım ama sonuç gene yok :(

Microsoft hesabı açtıysanız sormaya devam edecek. Çözüm:

Yeni bir kullanıcı hesabı açın. Bilgisayarın ayarlarından yapabilirsiniz. Sonra o kullanıcıya yönetici izinleri verin. Artık şifre yok. Hatta yeni kullanıcı açınca eski kullanıcıyı silebilirsiniz.

Yeni kullanıcı açınca masaüstü sıfırlanacak. Bir de C:\Users yerinde açtığınız kullanıcının dosyası olacak. Eski kullanıcı verileri kaybolmasın derseniz ilk kullanıcıyı silmeyin.

Microsoft hesabı açtıysanız sormaya devam edecek. Çözüm:

Yeni bir kullanıcı hesabı açın. Bilgisayarın ayarlarından yapabilirsiniz. Sonra o kullanıcıya yönetici izinleri verin. Artık şifre yok. Hatta yeni kullanıcı açınca eski kullanıcıyı silebilirsiniz.

Yeni kullanıcı açınca masaüstü sıfırlanacak. Bir de C:\Users yerinde açtığınız kullanıcının dosyası olacak. Eski kullanıcı verileri kaybolmasın derseniz ilk kullanıcıyı silmeyin.

Zaten dün bir hesap açtım. Format atmış gibi oldu. Her şey tertemiz ama sorun devam ediyor. Bir de uykudan uyanınca 10 saniye siyah ekranda bekleyip [oturum açma] ekranına geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı