Pasif soğutucu tavsiyesi

mr_hidir

Hectopat
Merhabalar, rigimdeki işlemcinin fanı bozulmak üzere. Yavaştan sesi değişmeye başladı. Benim aklıma bunun için pasif soğutucu almak geldi ama hangi modeli almalıyım, nereden, bulabilirim vs. bulamadım.
İşlemci yüke binmiyor kesinlikle, sadece PC'yi açık tutuyor.
Tek çekirdekli Intel Pentium R4 işlemcim var.
Anakart MSI G31TM-P21

Merhabalar, rigimdeki işlemcinin fanı bozulmak üzere. Yavaştan sesi değişmeye başladı. Benim aklıma bunun için pasif soğutucu almak geldi ama hangi modeli almalıyım, nereden, bulabilirim vs. bulamadım.
İşlemci yüke binmiyor kesinlikle, sadece PC'yi açık tutuyor.
Tek çekirdekli Intel Pentium R4 işlemcim var.
Anakart MSI G31TM-P21

775 soket soğutucuların fanları düz bir tornavida ile tırnağını kurtarırsan çıkar bir yapıdadır.
Sök fanı al sana pasif soğutucu.

Pasif soğutucu pahalı kaçabilir sisteme yük binmiyorsa. İkinci el intel stock soğutucu bakabilirsiniz.

775 soket soğutucuların fanları düz bir tornavida ile tırnağını kurtarırsan çıkar bir yapıdadır.
Sök fanı al sana pasif soğutucu.
Hocam üstündeki blok yetersiz gelebilir diye düşünüyorum.
Pasif soğutucu pahalı kaçabilir sisteme yük binmiyorsa. İkinci el intel stock soğutucu bakabilirsiniz.
Onlar bile en az 50-60₺ zaten bende o paralara pasif soğutucu bulunur diye düşündüm de sanırım yok...

Yetersiz kaldığını ne şekilde anlayacağım ki?
Hive OS kurulu monitör bile yok.😁😁
Hive OS da sistem CPU ısınınca reset atıyor mu bilmiyorum.

Tabii ki atar ısıdan reset atmasının işletim sistemi ile alakası yok.
BIOS halleder onu.

BIOS'tan mevcut ısılara ve fan olmadan ısılara bak anlarsın eğer şimdikinden 20 derecenin üstünde fazla ise yetersiz demektir.

Geri
Yukarı