Patriot 512 GB P210 vs. SanDisk 480GB SSD Plus SATA vs. WD Blue 1TB 64mb/s 7200RPM HDD

Peki HDD kullanmam oyun için çok sorun oluşturur mu? Açılma kapanma süresi dışında bir şey fark ettirmiyor diye biliyorum zaten ancak.

Düzgün bir model alırsanız oluşturmaz. Bende eskiden WD Green çöpü vardı, oyunlarda kaplamalar yüklenmiyordu. P300'de öyle bir sıkıntı yaşamazsınız diye düşünüyorum.

SSD Plus, 2D NAND ve leş bir kontrolcü kullanıyor. P210 QLC bellek kullanıyor depolama için uygun. HDD zaten bu dönemde hız için seçilmiyor. Samsung 870 EVO alın. Bütçe yetmez ise Patriot Burst daha iyi.

Düzgün bir model alırsanız oluşturmaz. Bende eskiden WD Green çöpü vardı, oyunlarda kaplamalar yüklenmiyordu. P300'de öyle bir sıkıntı yaşamazsınız diye düşünüyorum.

Oyunlarda dediğiniz gibi açılma kapanma süresi dışında bir fark olmaz. FPS olarak da belki 1-2 FPS.

Açılma ve kapanma süreleri uzun olabilir, Online oyunlarda uzun süre bekletebilir ve oyun kurulumları uzun sürebilir.

SSD Plus, 2D NAND ve leş bir kontrolcü kullanıyor. P210 qlc bellek kullanıyor depolama için uygun. HDD zaten bu dönemde hız için seçilmiyor. Samsung 870 EVO alın. Bütçe yetmez ise Patriot Burst daha iyi.

WD Blue alsam nasıl olur HDD olarak? 500GB SSD yetmeyecek gibi duruyor kaba taslak yükleyeceğim oyunları düşününce Forza, R6 GTA 5 tarzı oyunlar sabitte oynamayı planlıyorum, SSD önerileri içinde teşekkürler bu arada.

WD Blue alsam nasıl olur HDD olarak? 500GB SSD yetmeyecek gibi duruyor kaba taslak yükleyeceğim oyunları düşününce Forza, R6 GTA 5 tarzı oyunlar sabitte oynamayı planlıyorum, SSD önerileri içinde teşekkürler bu arada.

WD Blue güzeldir, ama Toshiba P300 daha güzel olur. Seagate Barracuda olanlar bulaşmayın.

Geri
Yukarı