Patriot Burst 240 GB okuma yazma yaparken gelen ses

hakan yaeger

Megapat
Makaleler
21
Daha fazla  
Evet, böyle bir sorun yaşıyorum arkadaşlar. İndirme yaparken, benchmark testi yaparken bu sorunla karşılaşıyorum. Hoparlörden inanılmaz rahatsız edici bir ses geliyor. Patriot Burst 240 GB kullanıyorum.
Ses;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sorun nedir, normal mi bu ses?

Maalesef, hoparlörden geliyor. Topraklama hakkında gram bilgim yok. SSD veya HDD'den kaynaklanan bir durum olduğunu düşünmüyorum ama garip.
Gerçekten garip, indirme yaparken olması da acaba ağ kartında mı bir şey var sorusunu uyandırırken benchmark'ta da var demişsiniz. Laptop mu kullanıyorsunuz, elektrik yalıtımında bir sorun var gibi geldi bana nedense.

SSD'yi başka bir sisteme takıp deneme imkanınız varsa deneyin bir. Yine o ses gelecek mi acaba?
Şimdi öyle bir imkanım yok hocam. Hoparlörü çıkar tak yapınca daha fazla ses duymaya başladım, şu anda fareyi oynattığımda bile inanılmaz rahatsız edici bir ses geliyor. Sorun hoparlör kaynaklı gibi geldi, elimde kontrol edebileceğim bir hoparlör olsa anlayacağım ama :(
Gerçekten garip, indirme yaparken olması da acaba ağ kartında mı bir şey var sorusunu uyandırırken benchmark'ta da var demişsiniz. Laptop mu kullanıyorsunuz, elektrik yalıtımında bir sorun var gibi geldi bana nedense.
Hayır hocam, masaüstü bilgisayar.

Hocam elinizde harici bir harddisk kutusu varsa ona koyup stres testi yapma imkanınız var mı? Tabi bunu bu diskinizi BOOT için kullanmadığınızı varsayarak söylüyorum.
Maalesef hocam, şu an işletim sisteminin kurulu olduğu disk. Elimde de harddisk kutusu bulunmuyor. Sorunu hoparlörde arıyorum şu anda, yeni bir hoparlör almayı planlıyorum. Yeni hoparlörde bu sorunu yaşamazsam hortlatırım.

Maalesef hocam, şu an işletim sisteminin kurulu olduğu disk. Elimde de harddisk kutusu bulunmuyor. Sorunu hoparlörde arıyorum şu anda, yeni bir hoparlör almayı planlıyorum. Yeni hoparlörde bu sorunu yaşamazsam hortlatırım.
Hoparlörü bağladığınız noktaya kulak içi/üstü kulaklık takıp deneyin isterseniz, bana pek hoparlör kaynaklı gelmedi. Cızırtı gene gelirse o seçeneği elersiniz.

Şimdi öyle bir imkanım yok hocam. Hoparlörü çıkar tak yapınca daha fazla ses duymaya başladım, şu anda fareyi oynattığımda bile inanılmaz rahatsız edici bir ses geliyor. Sorun hoparlör kaynaklı gibi geldi, elimde kontrol edebileceğim bir hoparlör olsa anlayacağım ama :(
Sorun hoparlör kaynaklı o zaman. Başka bir hoparlör alıp deneyin derim. Sonucu bize bildirin.

Hoparlörü bağladığınız noktaya kulak içi/üstü kulaklık takıp deneyin isterseniz, bana pek hoparlör kaynaklı gelmedi. Cızırtı gene gelirse o seçeneği elersiniz.
Cızırtı olmadı hocam. Hoparlör arka taraftan direkt anakarta bağlıydı, oradan denedim. Ön panelden bağlarsam yine aynı sesleri kulaklıktan da alıyordum, arka paneli hiç denememiştim şimdiye kadar.

Cızırtı olmadı hocam. Hoparlör arka taraftan direkt anakarta bağlıydı, oradan denedim. Ön panelden bağlarsam yine aynı sesleri kulaklıktan da alıyordum, arka paneli hiç denememiştim şimdiye kadar.
Hoparlörün cızırtı aldığı yerden kulaklıkla cızırtı almamanız ama ön panelde kulaklıkla cızırtı almanız garip bir durum.

Hoparlörün cızırtı aldığı yerden kulaklıkla cızırtı almamanız ama ön panelde kulaklıkla cızırtı almanız garip bir durum.
Hocam her şey 10-15 gün içinde netleşecek gibi duruyor, bu 10-15 gün içerisinde kasa, anakart, işlemci ve RAM gibi bileşenlerimi değiştireceğim. Bana biraz kasam veya anakartımdan da kaynaklanıyor olabilir gibi geldi. Sistemim genel olarak eski çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı