Patriot Burst düşük performans

okan141411

Hectopat
Daha fazla  
Forumda son günlerde herkese Patriot Burst SSD tavsiye edilir olmuş. Geçen günlerde 120GB olan versiyonunu eski bilgisayarımı canlandırmak için almıştım. Buyurun test sonuçları; eni sistemimdeki Samsung 850 Evo 250GB ile karşılaştırmalı olarak (Test sistemi Samsung SSD üzerine kuruludur, Samsung SSD mSATA portunda takılıdır Patriot SSD SATA3 portunda takılıdır. Son olarak Samsung SSD 18TB yazmaya maruz kalmış ve 6000 saat çalışmıştır, Patriot SSD yeni alınmıştır).

Ben burada Samsung övmeye çalışmıyorum; sadece insanların parasının çöpe gitmesini istemediğim için bu konuyu açıyorum.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    15,2 KB · Görüntüleme: 52
  • 2.PNG
    2.PNG
    13 KB · Görüntüleme: 53
  • 3.PNG
    3.PNG
    13,9 KB · Görüntüleme: 48
  • 4.PNG
    4.PNG
    14,2 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleyen: Moderatör:
Yani o kadar forum öneriyor. Yabancı forumlarda öneriyor F/P olarak. Ve sen eski sistem diyorsun yani çok şaşırılacak şey değil eski sistem de bu değerler. Senin sistemin ise yeni. Fanboyluk yapma.
İstersen sana test yapıp atayım.

Yani o kadar forum öneriyor. Yabancı forumlarda öneriyor F/P olarak. Ve sen eski sistem diyorsun yani çok şaşırılacak şey değil eski sistem de bu değerler. Senin sistemin ise yeni. Fanboyluk yapma.
İstersen sana test yapıp atayım.
Testleri yeni sistem üzerinde yaptım (imzanızda görünen sistemden daha güçlü bir sisteme sahibim). Sorun hızların düşük olması değil, SSD nin vaad ettiği hızlara ulaşamıyor olması. Sanırım sizde 240gb olan model bulunmakta 240gb versiyonda belki bu sorun yoktur fakat 120gb olan versiyonda hızlar bu şekildedir. 120gb versiyonu almayı düşünen kişiler tercihlerini tekrardan gözden geçirmeliler. Beni tanımadan "fanboy" olduğumu düşünmeniz yanlıştır.

Testleri yeni sistem üzerinde yaptım (imzanızda görünen sistemden daha güçlü bir sisteme sahibim). Sorun hızların düşük olması değil, SSD'nin vaad ettiği hızlara ulaşamıyor olması. Sanırım sizde 240GB olan model bulunmakta 240GB versiyonda belki bu sorun yoktur fakat 120GB olan versiyonda hızlar bu şekildedir. 120GB versiyonu almayı düşünen kişiler tercihlerini tekrardan gözden geçirmeliler. Beni tanımadan "fanboy" olduğumu düşünmeniz yanlıştır.

Evet bazı arkadaşlar anlamıyor akıllarından uyurup duruyorlar. 120GB modellerde apacher panther tercih edilmeli.

Forumda son günlerde herkese Patriot Burst SSD tavsiye edilir olmuş. Geçen günlerde 120GB olan versiyonunu eski bilgisayarımı canlandırmak için almıştım. Buyurun test sonuçları; eni sistemimdeki Samsung 850 Evo 250GB ile karşılaştırmalı olarak (Test sistemi Samsung SSD üzerine kuruludur, Samsung SSD mSATA portunda takılıdır Patriot SSD SATA3 portunda takılıdır. Son olarak Samsung SSD 18TB yazmaya maruz kalmış ve 6000 saat çalışmıştır, Patriot SSD yeni alınmıştır).

Ben burada Samsung övmeye çalışmıyorum; sadece insanların parasının çöpe gitmesini istemediğim için bu konuyu açıyorum.
Diskin kendisi böyle hocam, bir sorun yok. İnceleyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı