Patriot Burst SSD hiçbir yerde gözükmüyor

Yiğit_880

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, ben 240 GB Patriot Burst SSD aldım fakat ne denersem deneyeyim ne BIOS'ta ne de disk yönetiminde gözükmüyor. Yardımcı olabilecek var mı?

SSD'ye bütün kabloları düzgün taktığınıza emin misiniz güç ve SATA kablosu olarak? Başka SATA portunda deneyebilirsiniz veya kabloda bir sorun olabilir. En kesin çözüme başka bir sisteme bağlayarak ulaşabilirsiniz.

Hocam, arkadaşlarımın dediği gibi bağlantıları kontrol edin. CMD ekranına listdisk yazıp bakın.

Sata kablon çalışıyor mu? Ben SSD aldığımda sata kablosu da almıştım. Kablo ne yazık ki bozuk çıktı. Bir an için korkmuştum. Fakat HDD deki sata kablosubu SSD ye takınca SSD çalışmıştı. Kontrol edersin.

SSD'ye bütün kabloları düzgün taktığınıza emin misiniz güç ve SATA kablosu olarak? Başka SATA portunda deneyebilirsiniz veya kabloda bir sorun olabilir. En kesin çözüme başka bir sisteme bağlayarak ulaşabilirsiniz.

Merhabalar evet tüm kablolar bağlı, farklı bir SATA portuna taktım fakat sonuç değişmedi, ayrıca ben Power kablosu olarak harddiskin Power kablosu 2 taraflıymış ona taktım hepsi doğru takılı yani.
Hocam kabloları çıkartıp tekrar takın. Olmuyorsa BIOS pilini çıkartın 5dk bekleyin tekrar takın.

Hocam kabloları çıkartıp taktım, işe yaramadı BIOS pilini nasıl çıkartabilirim?
SATA kablon çalışıyor mu? Ben SSD aldığımda SATA kablosu da almıştım. Kablo ne yazık ki bozuk çıktı. Bir an için korkmuştum. Fakat HDD'deki SATA kablosubu SSD'ye takınca SSD çalışmıştı. Kontrol edersin.

SATA kablom direk anakartımın kutusundan çıktı sıkıntılı olacağını sanmıyorum.
Hocam, arkadaşlarımın dediği gibi bağlantıları kontrol edin. CMD ekranına listdisk yazıp bakın.

Hocam CMD yazdım gerekli kodları fakat bana komutları gösteren bir bölüm açtı ne yapmalıyım?
Merhabalar evet tüm kablolar bağlı, farklı bir SATA portuna taktım fakat sonuç değişmedi, ayrıca ben Power kablosu olarak harddiskin Power kablosu 2 taraflıymış ona taktım hepsi doğru takılı yani.

Hocam kabloları çıkartıp taktım, işe yaramadı BIOS pilini nasıl çıkartabilirim?

SATA kablom direk anakartımın kutusundan çıktı sıkıntılı olacağını sanmıyorum.

Hocam CMD yazdım gerekli kodları fakat bana komutları gösteren bir bölüm açtı ne yapmalıyım?

Hocam CMD'yi çözdüm fakat SSD oradada gözükmüyor :/ ne yapmalıyım?
SATA kablon çalışıyor mu? Ben SSD aldığımda SATA kablosu da almıştım. Kablo ne yazık ki bozuk çıktı. Bir an için korkmuştum. Fakat HDD'deki SATA kablosubu SSD'ye takınca SSD çalışmıştı. Kontrol edersin.

Hocam hiçbir yöntem işe yaramıyor bir de fotoğrafına bakın isterseniz.
20201228_202731.jpg
20201228_202745.jpg

Hocam baktığımda tüm kablolamalar doğru olduğundan eminim fakat hala SSD gözükmüyor.

Dosya Ekleri

• 20201228_202725.jpg
    20201228_202725.jpg
    103,9 KB · Görüntüleme: 24
  • 20201228_202751.jpg
    20201228_202751.jpg
    127,3 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı