Patriot RAM alınır mı?

AMD'ye önerilmiyor diye biliyorum. Yoksa ben kullanıyorum Inttel'de çok da memnunum. 4000 MHz CL 17 yaptım bir de taş gibi.
Hocam bende AMD öyle hatırlıyorum ama bu forumda şikayet de az görmedim.
Sizin için iyi bir ram ise iyidir ne deyim :D
Şöyle hatırlıyorum voltaj değeri yüksek diye çabuk bozuluyormuş.
Şahsen ben öyle şikayetler ile karşılaştım.

İki markada iyidir, güvenilirdir. Alabilirsiniz.

Patriot, Amerika merkezli bir firma. NAND üreticilerinden yongayı alır ve genellikle yüksek performanslı bellekler üretirler. Hedef kitleleri enthusiast kullanıcılardır. Bu sebeple ürettikleri çoğu bellekte yüksek kalite bellek yongası üreticilerden temin edilen yongaları kullanıyorlar.

Apacer, Tayvan merkezli bir firma. Kendi NAND yonga ve depolama ürünleri (RAM, SSD vs) tasarımlarını üretiyor. Depolama birimleri genellikle SAS temelli SSD'ler gibi kurumsal çözümlere yönelik. Kurumsal ürün geçmişleri çok fazla olduğu için RAM bellek gibi ürünlerin bu tecrübe yansıyor elbet.

Hangi marka daha uygun ise onu tercih edin hocam.
Teşekkürler hocam.

voltaj değeri yüksek diye çabuk bozuluyormuş.
DDR4 spesifikasyonu dışında bir voltaj kullanamaz üreticiler. Tüm satılan bellekler satıldıkları profilde 1.20v ile çalışmak zorunda. XMP gibi ekstra profiller için ise genellikle 1.35v'u geçemezler. (Fabrika çıkışlı 5000+ profilli bellekler 1.40v+ ile sağlanabilir fakat asla 1.50v'u geçemezler.) Aksi takdirde DDR4 ile uyumlu sertifikasını alamazlar ve ürünlerini DDR4 şeklinde pazarlayamazlar.

Patriot'ların Viper Steel serisinde yanlış bilmiyorsam kullanılan yonga kaynaklı Ryzen sistemlerde stabilite sorunları vardı. İlk nesil Ryzen sistemler yonga seçiyordu zira.

DDR4 spesifikasyonu dışında bir voltaj kullanamaz üreticiler. Tüm satılan bellekler satıldıkları profilde 1.20v ile çalışmak zorunda. XMP gibi ekstra profiller için ise genellikle 1.35v'u geçemezler. (Fabrika çıkışlı 5000+ profilli bellekler 1.40v+ ile sağlanabilir fakat asla 1.50v'u geçemezler.) Aksi takdirde DDR4 ile uyumlu sertifikasını alamazlar ve ürünlerini DDR4 şeklinde pazarlayamazlar.

Patriot'ların Viper Steel serisinde yanlış bilmiyorsam kullanılan yonga kaynaklı Ryzen sistemlerde stabilite sorunları vardı. İlk nesil Ryzen sistemler yonga seçiyordu zira.
Doğrudur hocam 2 veya 3 ay önce bir konu vardı orada bir arkadaş 1.5v demişti.
Şimdi sizin sayenizde öğrendim teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı