Patriot SSD sağlığı %99'a düştü

astonishedflyer

Hectopat
Daha fazla  
Tavsiyeleriniz doğrultusunda internet ve ders için kullanılan laptopa Patriot Burst 120GB SSD satın aldım. Fakat çalıştığı daha 12 saat olmuşken sağlığı %99'a düşmüş durumda. Okuma hızı 550-560 küsurken yazma hızı 270 küsurlerde. Ne yapmam gerek?

Ekran Görüntüsü (1).png

Patriot SSD'ler sağlığını garanti verilen yazma miktarı üzerinden hesapladıkları için böyle oluyor, bir sorun yok yani. 0 bad block ile %99 olamaz zaten. Örneğin benim SSD'min %98 sağlığı var fakat içerisinde hata olduğundan değil, 1600 GB yazma yaptığından dolayı.
1611315828709.png

Tavsiyeleriniz doğrultusunda internet ve ders için kullanılan laptopa Patriot Burst 120GB SSD satın aldım. Fakat çalıştığı daha 12 saat olmuşken sağlığı %99'a düşmüş durumda. Okuma hızı 550-560 küsurken yazma hızı 270 küsurlerde. Ne yapmam gerek? Kendi jd SSD'im 8 ay olmasına rağmen hala %100.

Eki Görüntüle 847844

Merak etmeyin gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz bir sorun olmaz.

Kendi kullandığım Samsung 860 Evo'nun da sağlığı 99'a düştü. Bu değer değil, bad sector SSD'nin sağlığını belirler. Videoda açıklanmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı