Paugge HDMI 2.0b 144 Hz verir mi?

yusuf12332111

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar monitörüm 144Hz(1920x1080).televizyondaki HDMI'ı(altın uçlu) çıkartıp monitörümde denediğimde 1024*768 maximum 120Hz alabildiğimi gördüm. Ve bir forumdaki arkadaş Paugge Hdmi 2.0b Premium Sertifikalı 18Gbps 4K 60Hz HDR HDCP2.2 Dolby Vision Destekli 2 Metre HDMI Kablo - 7NA72PRO bunu önerdi. Diyorum ki acaba bu kabloyu aldığımda 1080p de 144Hz alabilecek miyim? Yoksa yine aynı şekilde 120Hz'yi geçemeyecek miyim? Bir de bu problem 1.4'ten mi kaynaklanıyor. Ekran kartımın HDMI kaç. Kaç olduğunu bilmiyorum. Onu nasıl öğrenebilirm? Belki de ondan kaynaklanıyordur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartın ve monitörün nedir?

Ekran kartın ve monitörün nedir?

Kusura bakmayın şimdi müsait olabildim ekran kartım ATI Radeon HD6510, monitörüm ASUS TUF Gaming VG249R1 165Hz 1ms. İçinde DP kablosu çıkıyor fakat ekran kartım da DP girişi yok. Bir de 144Hz monitör yazmışım sebebi ise HDMI ile 144Hz alınabiliyor diye duymuştum bir yerden 1080p de ama yine de bu ekran kartı ve monitöre özel önerebileceğiniz bir HDMI kablo ile 165Hz bile alırsınız diyorsanız çok sevinirim ve saygı duyarım.

Kusura bakmayın şimdi müsait olabildim ekran kartım ATI Radeon HD6510, monitörüm ASUS TUF Gaming VG249R1 165Hz 1ms. İçinde DP kablosu çıkıyor fakat ekran kartım da DP girişi yok. Bir de 144Hz monitör yazmışım sebebi ise HDMI ile 144Hz alınabiliyor diye duymuştum bir yerden 1080p de ama yine de bu ekran kartı ve monitöre özel önerebileceğiniz bir HDMI kablo ile 165Hz bile alırsınız diyorsanız çok sevinirim ve saygı duyarım.
Sadece HDMI yazılmış, alabilme şansınız az. O zamanlar 1.4 olduğundan 1080p 120Hz ile kısıtlı kalabilirsiniz.

Sadece HDMI yazılmış, alabilme şansınız az. O zamanlar 1.4 olduğundan 1080p 120Hz ile kısıtlı kalabilirsiniz.

Bana Technopat'te HDMI ile Hz listesi atmışlardı 1.4 de 144Hz alabiliyormuşum 1080p de öyle bir şey görmüştüm. Şimdi şeyden birazcık korktum ben bu kabloyu aldığımda olmazsa diye. Bunun için net bir kanıta nereden ulaşabilirim? Ya elbet bir kablo alacağım size soracağım soru şansımı en yüksek hangi kabloda deneyebilirim?

Kardeş ekran kartın ve monitörün destekliyorsa HDMI 2.0b kablo 1080P 240Hz destekliyor. O kablonun açıklamasında da yazıyor zaten.

Bana Technopat'te HDMI ile Hz listesi atmışlardı 1.4 de 144Hz alabiliyormuşum 1080p de öyle bir şey görmüştüm. Şimdi şeyden birazcık korktum ben bu kabloyu aldığımda olmazsa diye. Bunun için net bir kanıta nereden ulaşabilirim? Ya elbet bir kablo alacağım size soracağım soru şansımı en yüksek hangi kabloda deneyebilirim?
Evet ama teorik olarak destekliyor ama pratikte 120Hz ile kilitli ekran kartları ve monitörler var. Şansınızı 2.0 veya 2.0b kablo ile deneyin.

Evet ama teorik olarak destekliyor ama pratikte 120Hz ile kilitli ekran kartları ve monitörler var. Şansınızı 2.0 veya 2.0b kablo ile deneyin.

Tamamdır teşekkürler.

Kardeş ekran kartın ve monitörün destekliyorsa HDMI 2.0b kablo 1080p 240Hz destekliyor. O kablonun açıklamasında da yazıyor zaten.

Evet biliyorum kabloyu önerende sendin :) ama ben işi sağlama almak amacıyla böyle bir şey güttüm. :D

He pardon :D Monitör tarafında sıkıntı yok da ekran kartını bilmiyorum.
Şanssızsın her yerde zam gelmiş 130 olmuş :D

Geri
Yukarı