Pavilion 15-CX0026NT Linux Mint "Turn Off RST" Hatası

Finch0900

Kilopat
Bugün Linux Mint kurmaya çalıştım. "Turn off RST" hatası verdi. Rufus ve DD modu ile yazdırdım. BIOS'ta SATA Controller Mode AHCI. Sorunun ISO olduğunu düşünmüyorum. Önceden Ubuntu kurmaya çalışmıştım. İyi Sosyaller. (Düzeltme: GPT ile yazdırdım)

RST hatasını çözebildiniz mi? Benim bilgisayarda da aynı sorun var BIOS ayarlarında öyle bir şey yok ve bu yüzden ubuntu yu kuramıyorum. Eğer sorunu çözebildiyseniz yardımcı olabilir misiniz?
Maalesef hocam. Sorun HDD ile galiba. Her türlü şeyi denedim. Eski bilgisayarıma kurabiliyorum ama yenisine kuramıyorum maalesef. Dağıtım falan da fark etmiyor.

Maalesef hocam. Sorun HDD ile galiba. Her türlü şeyi denedim. Eski bilgisayarıma kurabiliyorum ama yenisine kuramıyorum maalesef. Dağıtım falan da fark etmiyor.
Tüh ya valla ben de her şeyi denedim olmuyor yapmam da lazım nasıl olacak bilmiyorum. Bi sizden beklentim vardı belki yapmışsınızdir diye ama sizinki de olmamış :) Hayirlisi olsun artık döndüğünüz için de teşekkürler bu arada iyi günler dilerim.

@Finch0900 İntel Optane bellek olduğu için böyle ben de linux kurmak istiyorum ama nasıl çözülür bilmiyorum.
Ben de çözemedim. Windows kurmaya çalışırken disk görünmüyordu BIOS'tan Intel ayarını kapattım düzeldi ama Linux Mint kurarken yine Turn off RST uyarısı verdi. Onu düzeltmenin tek yolu farklı bir disk almak galiba çok şey denedim ama olmadı.

Eger AHCI etkinlestiremiyorsaniz malesef Linux kuramazsiniz. Eger AHCI etkinlestirebiliyorsaniz da bazi Windows ozelliklerini kaybedebilirsiniz, yapilabilecek cok fazla sey yok maalesef.

Geri
Yukarı