Pavilion G6 ekran kartı sürücüsü

Dakika tutmadım ama çok uzun süre beklememe rağmen siyah ekran düzelmiyor hocam. Tekrar aynı problemle karşılaşırsak 5 dakika kadar denemesini yapıp bilgilendirebilirim.
Eğer elinde sonunda açılıyorsa,
Regedit'e girip CTRL+F yaptıktan sonra
EnableULPS yaz.
Arama tamamlanıdktan sonra 1 yazan değeri 0 yapıp yeniden başlat.
EnableULPS yaz.
Resimli anlatım.

EnableULPS yaz.
20220116_014904.jpg

Güvenli modda bileşenler temizlendi.

20220116_015111.jpg

Şuanda durum bu şekilde ve göndermiş olduğunuz sürücüyü büyük umutlarla deniyorum.
EnableULPS yaz.

Resimli anlatım.
20220116_015520.jpg

Bu noktaya kadar problem yoktu her zaman olduğu gibi. Kurmaya başladığımda ve 'Şuanda Yükleniyor: AMD Ekran Sürücüsü' kısmına gelince yükleme barı bir defa karardı açıldı; ikinci defa karardı ve 4 dakikadır sonuç;

20220116_015657.jpg

Yani demem o ki; siyah ekran hatasını kurulumda sırasında da alabiliyorum. Bilgisayar şuanda açık ve çalışıyor. Ekran ise soluk siyah. Full kapalı gibi değil yani. İşe yaramadı hocam.
Vermiş olduğunuz LPS taktiğini deneyip öyle kursam iş görür mü sizce?

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1271411

Eki Görüntüle 1271413
Şuanda durum bu şekilde ve göndermiş olduğunuz sürücüyü büyük umutlarla deniyorum.

Eki Görüntüle 1271411

Eki Görüntüle 1271413

Eki Görüntüle 1271414
Bu noktaya kadar problem yoktu her zaman olduğu gibi. Kurmaya başladığımda ve 'Şuanda Yükleniyor: AMD Ekran Sürücüsü' kısmına gelince yükleme barı bir defa karardı açıldı; ikinci defa karardı ve 4 dakikadır sonuç;

Eki Görüntüle 1271417

Yani demem o ki; siyah ekran hatasını kurulumda sırasında da alabiliyorum. Bilgisayar şuanda açık ve çalışıyor. Ekran ise soluk siyah. Full kapalı gibi değil yani. İşe yaramadı hocam.
Vermiş olduğunuz LPS taktiğini deneyip öyle kursam iş görür mü sizce?
Kurulumda ekran gidip gelebilir, kurulum tamamen tamamlandı mı?

Kurulumda ekran gidip gelebilir, kurulum tamamen tamamlandı mı?
Ekranın gidip gelmesi gibi bir durum yok hocam. Bir defa gitti geldi normal olarak ama hemen ardından ikinci gidişinde tam gitti. Kurulumun tamamlanıp tamamlanmadığını görme şansım yok çünkü kurulumun tam ortasında siyah ekrana maruz kaldık görselde görüldüğü gibi. Ekran doluk siyah ve 10 dakikadır bekliyorum hiçbir belirti yok maalesef.

Ekranın gidip gelmesi gibi bir durum yok hocam. Bir defa gitti geldi normal olarak ama hemen ardından ikinci gidişinde tam gitti. Kurulumun tamamlanıp tamamlanmadığını görme şansım yok çünkü kurulumun tam ortasında siyah ekrana maruz kaldık görselde görüldüğü gibi. Ekran doluk siyah ve 10 dakikadır bekliyorum hiçbir belirti yok maalesef.
Win+Ctrl+Shift+B yapınca bir sonuç var mı?

Hocam tekrar başlatmak zorunda kaldım. Şuanda windows yükleme logosundan sonra yine beni siyah ekran karşıladı. Söylediğiniz komutu uyguladım ama tepki alamadım.
O Windows'ta iken sürücüyü sıfırlar.
Açılışta etkisi olmaz.
Açılış esnasında siyah ekranı çözmek için ulps i kapatınca yani anlattığım olay, muhtemelen çözülür.

Açılışta etkisi olmaz.
Anladım hocam ama dediğim gibi şuanda sisteme zaten giriş yapamıyorum siyah ekran musallatından ötürü. Güvenli modda önerdiğiniz sürücüyü DDU ile tekrar kaldırmaktan başka çarem yok sisteme giriş yapabilmem için.O Windows'ta iken s
Açılışta etkisi olmaz.
Yükleme esnasında siyah ekranı çözmek için ulps i kapatınca yani anlattığım olay, muhtemelen çözülür.
Hocam o zaman o işlemi yapabilmem için önce güvenli modda DDU ile önerdiğiniz sürücüyü tekrar kaldırmam gerekiyor ki sisteme girebileyim. Sonrasında sürücüyü yüklemeden LPS taktiğini deneyip bir de öyle deneyelim bakalım. Dilerim işe yarar.
Açılışta etkisi olmaz.
Açılış esnasında siyah ekranı çözmek için ulps i kapatınca yani anlattığım olay, muhtemelen çözülür.

Açılışta etkisi olmaz. Açılış snasında siyah ekranı çözmek için ULPS'i kapatınca yani anlattığım olay, muhtemelen çözülür.

Anladım hocam ama dediğim gibi şuanda sisteme zaten giriş yapamıyorum siyah ekran musallatından ötürü. Güvenli modda önerdiğiniz sürücüyü DDU ile tekrar kaldırmaktan başka çarem yok sisteme giriş yapabilmem için.O Windows'ta iken s

Hocam o zaman o işlemi yapabilmem için önce güvenli modda DDU ile önerdiğiniz sürücüyü tekrar kaldırmam gerekiyor ki sisteme girebileyim. Sonrasında sürücüyü yüklemeden LPS taktiğini deneyip bir de öyle deneyelim bakalım. Dilerim işe yarar.
Birde sürücü kurulmuş mu, yani amd ayar menüsü açılıyor mu?

Birde sürücü kurulmuş mu, yani amd ayar menüsü açılıyor mu?
Hocam sürücünün kurulup kurulmadığını maalesef kontrol edemedim. Yüksek ihtimalle kurulmamıştır çünkü dediğim gibi kurulum esnasında siyah ekran devreye girdi.
Şimdi güvenli modda DDU ile bileşenleri temizledim tekrar. Bağdaştırıcı 'Temel' olarak görünüyor Intel ile birlikte. ULPS olayını halledip sürücüyü tekrar kurmayı deneyeceğim.

Geri
Yukarı