Pavilion G6 Windows kurulumunda SSD görülmüyor

GaMbLeR

Decapat
Merhaba arkadaşlar. HP Pavilion G6 AMD işlemcili bilgisayarım var. Günlük ders falan izlemek için kullandığım bir bilgisayar ama hantal kaldığı için bir SSD ile şahlandırmak istedim. HDD'ye sorunsuz kurulum yapıla biliyor. Gel gelelim SSD takıp kurulum yapmak istiyorum görmüyor. GPT MBR olarak değiştirdim olmadı. Kurulum ekranından comand ekranında list disk dediğimde bile göremiyorum. Ama USB üzerinden bağladığım zaman kurulumda görünüyor. O zaman da boot olmuyor. USB üzerinden bağladınız aygıta kurulum yapılamazmış.

Aynı sorun bende de vardı SSD'yi biçimlendirip Windows'a yeniden tanıttım bir de SSD'nin programından SSD'nin frimwaresini güncelledim sorun çözüldü.

@GaMbLeR BIOS sürümü F27 mi? O SSD'yi direk kabul etmesi gerekiyor. Olmazsa USB belleğe işletim sistemini Rufus ile tekrar yazdır veya Farklı bir işletim sistemi kullan.
hayır bios f2a ama f27 ye yükseltemiyorum. programdan kurmaya çalıştım olmadı, flash belleğe yazdırıp açılışta win+b ile kurmaya çalıştım onda da siyah ekran takılı kaldı

@GaMbLeR söyledğin model de f2a diye bios yok. Bu linkten son sürüm kurulumunu yapın. Sonra SSD ile tekrar deneyin.

Geri
Yukarı